DOLAR
32,9775
EURO
35,9993
ALTIN
2.572,41
BIST
11.064,85


MİLAS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MİTSO’da

MİLAS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MİTSO’da
04.11.2016 14:58
0
A+
A-

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, son üç buçuk yılda 2 bin 936 öğrenciye kışlık mont veya kışlık ayakkabı ya da kışlık ayakkabı dağıtıldığını söyledi.

 

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Özbek Gezen, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ettiler. Milli Eğitim Müdürü Bal, okulların bazı ihtiyaçları hakkında açıklamalarda bulunarak MİTSO’dan destek istedi. Milli Eğitim Müdürü Bal, Milas’taki eğitimin kalitesini ve öğrencilerin başarı oranının arttırmayı amaçladıklarını, bunun için de okulların bazı eksiklerinin tamamlanması için kurumlardan yardım ve destek istediklerini söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bu güne kadar olanaklar ölçüsünde okullara ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımcı olmaya çalıştıklarını belirterek Milli Eğitim Müdürü Bal’ın belirttiği ihtiyaçları odanın yönetim kurulunda değerlendireceklerini söyledi. Reşit Özer “ Bu öğretim yılıyla ilgili olarak TOBB’den 30 bin TL geldi. Bununla, okullarımızın bildirdiği ihtiyaç sahibi 667 öğrencimize kışlık bot veya mont armağan ettik. Böylece 2013 / 2016 yılları arasında toplam 2 936 ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık mont, ayakkabı ve bot yardımında bulunduk. Her yıl 20 dolayında öğrencimize burs veriyoruz. Yine bu süreçte bazı okullarımızdan gelen ihtiyaç taleplerini de karşılamaya gayret ettik. Bundan sonra da olanaklarımız ölçüsünde okullarımıza ve öğrencilerimize destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.