DOLAR
32,9837
EURO
35,9658
ALTIN
2.567,86
BIST
11.064,85


MİLAS OSB’DE İŞ MAKİNELERİ ÇALIŞIYOR

MİLAS OSB’DE İŞ MAKİNELERİ ÇALIŞIYOR
02.03.2015 08:27
0
A+
A-

*Milas OSB’nin Müteşebbis Heyeti Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul üyeleri, OSB arazisinde incelemelerde bulundu.

*Yağışlı havalara rağmen hızla devam eden altyapı çalışmalarının 31 Ekim 2015 tarihine kadar yetiştirileceği bildirildi.

 

Milas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı yapım işi yağmurlu havaya rağmen olanca hızıyla devam ederken OSB Müteşebbis Heyetinin her üç ayda bir yapılmakta olan olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. OSB Müteşebbis Heyeti, OSB arazisinde incelemelerde bulundu.

Milas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı yapımı işinin 5 Kasım 2014 tarihinde yapılan ihalesini kazanan Duru İnşaat ve Ticaret Ltd. Şirketi ile OSB Müteşebbis Heyeti arasa 21 Kasım 2014 tarihinde atılan imzaların ardından OSB arazisinde başlayan altyapı çalışmaları yoğun yağmurlu havalara rağmen olanca hızıyla devam ediyor. İş makineleri OSB arazisinde yollar açıp sanayi parsellerini ortaya çıkarıyor. İhale koşullarına göre altyapının yapımı işinin bu yılın 30 Ekim tarihine kadar yetiştirilmesi gerekiyor.

OSB Müteşebbis Heyetinin her üç ayda bir yapılması gereken olağan Genel Kurul toplantısı için Müteşebbis Heyet üyeleri Kaymakam Fuat Gürel başkanlığında MİTSO’da bir araya geldiler. Daha sonra Kaymakam Fuat Gürel, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, MİTSO Yönetim kurulu Başkanı Reşit Özer‘in de bulunduğu Müteşebbis Heyet üyeleri OSB arazisine giderek arazide incelemelerde bulundular. Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Erkan Cura’dan çalışmalar hakkında bilgi alan OSB Müteşebbis Heyet üyeleri, daha sonra MİTSO Meclis Salonunda Genel Kurul toplantısı yaptılar. Kaymakam Fuat Gürel’in divan başkanlığında yapılan Genel Kurul toplantısında 2014 yılı faaliyet raporu okunarak üyeler tarafından değerlendirilerek kabul edildi. Daha sonra 2015 yılı faaliyet programı okundu ve yapılan oylama sonucunda oybirliği ile kabul edildi.

OSB arazisinde altyapı ç alışmalarını sürdüren firmanın Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Erkan Cura, şu anda çalışmaların yağmurlu havaya rağmen sürdürüldüğünü belirtti. Erkan Cura, OSB arazisinde 2 ekskavatör, 1 küçük ekskavatör (jcb), 2 dozer, 1 silindir ve 2 kamyon ile devam etmekte olan altyapı çalışmalarında yağmurlu havanın zaman zaman etkili olmasına rağmen çalışmaların aksatılmadan devam ettiğini belirterek işin, ihale tarihi olan 30 Ekim’e yetiştirileceğini söyledi.

IMG_5175

IMG_5169