DOLAR
33,0585
EURO
36,0277
ALTIN
2.552,92
BIST
11.137,11


MİLAS ÜRÜNLERİ RAFLARDA

MİLAS ÜRÜNLERİ RAFLARDA
14.05.2015 17:04
0
A+
A-

*MİTSO Yönetimi, raflarında Milas ürünlerine yer veren işletmeci Hidayet Kabaçam’ı ziyaret ederek kutladı.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın alışveriş merkezlerinde Milas ürünlerine yer verilmesi amacıyla başlatmış olduğu girişimler sonucunda işletmeci Hidayet Kabaçam’ın alışveriş merkezinde Milas ürünleri satışa sunuldu. Milas ürünlerinin işyerinde satışa sunulması nedeniyle işyerini ziyaret eden MİTSO Yönetimi, işletmeci Hidayet Kabaçam’a teşekkür ederek kutladı.

“Marketim” adıyla Gümüşkesen Caddesinde faaliyetini sürdürmekte olan Kabaçam Gıda İnşaat Turizm Tekstil Sanayi Ticaret Ltd. Şti.’ye ait alışveriş merkezinde Milas’ın markalı zeytinyağları, sabunları ve balının satışa sunulmaya başlanması üzerine MİTSO yönetimi işyerine kutlama ziyaretinde bulundu. İşletmenin yöneticisi Hidayet Kabaçam’ı ziyaret eden MİTSO yönetimi, işyerinde markalı Milas ürünlerinin satışa sunulmaya başlanması üzerine Kabaçam’a teşekkür ederek kutladılar.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ve Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu’nun ziyaretinden çok memnun kaldığını belirten işletmeci Hidayet Kabaçam, oda yönetiminin bir süre önce tüm işletmelere markalı yerli ürünlerin satışa sunulması çağrısında bulunduğunu hatırlatarak “Biz de odamızın çağrısını haklı bulduk. Madem Milaslıyız, Milas’ın ürünlerine sahip çıkmalıyız, diye düşünerek markalı zeytinyağı, sabun ve bal satışı için bir bölüm açtık. Daha çok kısa bir süre olmasına rağmen müşterilerimizden de hem ürünlerin kalitesi, hem fiyatı hem de Milas ürünü olması nedeniyle övgüler aldık” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise alışveriş merkezinde markalı Milas ürünlerine yer verdiği için Hidayet Kabaçam’a teşekkür etti. Reşit Özer “Odamız, Milas üreticisini desteklemek amacıyla bir sürü önce bir girişim başlatmıştı. Milas’taki alışveriş merkezlerinin yöneticileriyle yaptığımız toplantıda işyerlerinde markalı Milas ürünlerine yer vermeleri çağrısında bulunmuştuk. Bu çağrımıza odamızın üyesi Sayın Hidayet Kabaçam olumlu yanıt vererek işyerinde markalı Milas ürünleri için bir bölüm oluşturdu. Kendisini kutluyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye’deki tüm alışveriş merkezlerinin yerel ürünleri ve yerel üreticileri desteklemesi amacıyla işyerlerinin toplam raf alanının yüzde10’unu yerli ürün ve üreticiye açması için uzun süredir MİTSO olarak çalışma yürüttüklerini anlatan Reşit Özer şöyle konuştu:
“Bu önerimizi önce TOBB’ye, TOBB kanalıyla da ilgili bakanlıklara sunmuştuk. Sonuçta alışveriş merkezlerinin toplam alanının yüzde 5’inin yerli üreticilere ve ürünlere ayrılması için yasa tasarısı meclise sunuldu. “Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun 29 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanunun 12. maddesinde alışveriş merkezlerinde, yerli esnaf ve sanatkar işletmecilere, geleneksel, kültürel  veya sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri icra edenlere, coğrafi işaretli olarak tescil edilen  veya tescili yapılmamış olsa bile meslek kuruluşlarının uygun görüşü alınarak ticaret il müdürlüklerince belirlenen hızlı tüketim malı niteliği taşıyan yöresel ürünlerin satışa sunulması için yasada belirlenmiş oranlarda yer ayrılmasına karar verildi. Yasanın aslında bu şekliyle çıkmış olması, MİTSO’nun bir başarısıdır. Biz oda olarak her zaman Milas ürünlerinin ve üreticilerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Sayın Hidayet Kabaçam’ı da bu doğrultuda yerli ürünlere ve üreticilere verdiği destek nedeniyle kutluyor ve teşekkür ediyorum”.IMG_6594