DOLAR
33,0786
EURO
36,0397
ALTIN
2.560,59
BIST
11.064,85


MİLAS VERGİ DAİRESİ’NİN YENİ MÜDÜRÜ MEHMET RACİ USTA; “GELİR GELMEZ MİLAS’I SEVDİM”

MİLAS VERGİ DAİRESİ’NİN YENİ MÜDÜRÜ MEHMET RACİ USTA;  “GELİR GELMEZ MİLAS’I SEVDİM”
20.10.2017 15:40
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, kısa bir süre önce Milas Vergi Dairesi Müdürlüğüne atanarak göreve başlayan Mehmet Raci Usta’yı ziyaret ederek kutladı ve yeni görevinde başarılar dilediler. Milas Vergi Dairesinin yeni müdürü Mehmet Raci Usta gelir gelmez Milas’ı çok sevdiğini belirterek Milaslı vergi mükelleflerine her konuda yardımcı olmaya gayret edeceklerini söyledi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hayati Çorbacı, Soner Çamlıbelen ve Ömer Eliş; kısa bir süre önce Milas Vergi Dairesi Müdürlüğüne atanan Mehmet Raci Usta’yı ziyaret ettiler.

Bir süre önce tayini çıkarak Milas’tan ayrılan Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan’ın yerine atanan Mehmet Raci Usta, Milas’a Mudanya’dan geldiğini belirterek Milas’ı gelir gelmez çok sevdiğini söyledi. Daha önce 18 yıl İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığında çalıştığını, sonra bir yıl Ağrı Defterdarlığında Gelir Müdürlüğü, ardından 5 yıl Bursa Vergi Dairesi Müdürlüğünde çalıştığını anlattı. Son olarak bir buçuk yıl Mudanya Vergi Dairesi Müdürlüğü yaptığını anlatan Mehmet Raci Usta Milas’ın önemli bir zeytincilik merkezi olduğunun ilçeye gelir gelmez anlaşıldığını ve gelir gelmez Milas’ı sevdiğini söyledi. Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, Milaslı vergi mükelleflerine de her konuda yardımcı olmak için gayret edeceklerini ifade etti.

Yeni Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta’ya Milas ekonomisi hakkında bilgi vererek “Milas’ta 10 milyon zeytin ağacı var. Zeytinin bol olduğu yıllarda 18 bin ton dolayında zeytinyağı elde ediliyor. Biz zeytinyağımıza coğrafi işaret alarak değerine değer kattık. Ayrıca Türkiye’nin levrek ve çipura türlerinde kültür balığı üretiminin yüzde 68’i Milas’ta elde ediliyor ve bunun yaklaşık yüzde 70’i ihraç ediliyor. Dünyadaki çam balı üretiminin de yaklaşık üçte biri Milas’a üretiliyor… Böyle canlı bir ekonomimiz var. Bizim amacımız bu ekonomiyi markalaştırarak, üretim kalitesini arttırarak daha da üst seviyelere taşımak. Milas OSB’de altyapı çalışmaları sürüyor. 8 / 9 ay içersinde sanayi parsellerini hak sahiplerine teslim etme aşamasına geleceğiz. OSB faaliyete geçtiğinde yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlanacak” dedi.