DOLAR
31,5304
EURO
34,2169
ALTIN
2.120,68
BIST
8.940,99


Milas zeytinyağının büyük gururu… AKARCA ÇİFTLİĞİ ZEYTİNYAĞI İTALYA’DAN SONRA İSRAİL’DEN DE ALTIN MADALYA KAZANDI.

Milas zeytinyağının büyük gururu… AKARCA ÇİFTLİĞİ ZEYTİNYAĞI İTALYA’DAN SONRA İSRAİL’DEN DE ALTIN MADALYA KAZANDI.
13.07.2022 15:17
0
A+
A-

Milas’ın Akarca Çiftliği Zeytinyağı, mayıs ayında İtalya’da düzenlenen uluslararası zeytinyağı yarışmasında erken hasat, soğuk sıkım organik zeytinyağı ile kazandığı altın madalyadan sonra bu kez de İsrail’de yapılan Uluslararası Terraolivo Zeytinyağı Yarışmasında altın prestij ödülü kazandı.

5 kıtadan toplam 17 ülkeden yüzlerce zeytinyağı markasının katıldığı yarışmada Tokuç Group‘un zeytinyağı “Türkiye’nin en iyisi” olarak seçilerek uluslararası şampiyonluk kupası ile ödüllendirildi. Yarışmaya katılan yüzlerce zeytinyağı arasında Türkiye’den Novavera Ltd. Şti‘nin zeytinyağı ile Tokuç Group zeytinyağı en iyi ilk 10 zeytinyağı arasına adlarını yazdırmayı başardılar. 2010 yılından bu yana “mükemmelliği ödüllendirmek” ilkesiyle İsrail’de düzenlenmekte olan Terraolivo Yarışmasına katılan zeytinyağları “uluslararası altın şampiyonluk kupası”, “kendi ülkelerinin en iyisi”, “en iyi ilk 10 zeytinyağı”, “altın büyük prestij ödülü” ve “altın prestij ödülü” dallarında değerlendirilerek ödüllendiriliyor.

Öte yandan Türkiye’nin AB’den coğrafi işaretli ilk ve tek zeytinyağı olan Milas zeytinyağını mayıs ayında İtalya’da düzenlenen EVOO 100C Uluslararası Zeytinyağı Yarışmasında başarıyla temsil ederek “erken hasat, soğuk sıkım, organik” dalında altın madalya kazandıran Milas Akarca Çiftliği zeytinyağı bu kez de İsrail’den altın madalya ile dönüyor. Yarışmaya memecik zeytinlerinden erken hasat, soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiş Milas zeytinyağı ile katılan Akarca Çiftliği Zeytinyağı altın prestij ödülünün sahibi oldu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın Akarca Çiftliği markalı zeytinyağının mayıs ayanda İtalya’da altın madalya kazanmasının ardından şimdi de İsrail’de düzenlenen ve yüksek prestjli bir yarışma olan Terraoliva Zeytinyağı yarışmasında da altın madalya kazanmasının Milas zeytinyağı sektörü için çok sevindirici olduğunu belirtti. Akarca Çiftliği zeytinyağı üreticisi Ömer Akarca ve işletmenin kimya mühendisi İzzet Ezber‘i arayarak kutlayan Reşit Özer, “Milas olarak bize çok büyük bir gurur yaşattınız. Size teşekkür ediyor ve kutluyorum” dedi.

Yazı detayını buraya yazınız