DOLAR
33,0880
EURO
36,0309
ALTIN
2.560,77
BIST
11.064,85


Milas’ta bir fuar daha… MİLAS EVLİLİK FUARI AÇILDI

Milas’ta bir fuar daha… MİLAS EVLİLİK FUARI AÇILDI
18.02.2019 11:13
0
A+
A-

*Bu yıl Milas’ta ilk kez açılan Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı’nda, evliliğin çeşitli aşamalarına yönelik ürün ve hizmet sunan 46 firma stant açtı.

*Her gün saat 10.00 – 19.00 arasında ücretsiz olarak gezilebilecek fuar 17 Şubat Pazar günü, saat 19.00’a kadar açık kalacak.

            Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’ndan sonra Milas’ın üçüncü fuarı olan “Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı” törenle açıldı. 17 Şubat Pazar günü saat 19.00’a dek açık kalacak fuar, her gün saat 10.00 – 19.00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Fuarda evliliğin her aşamasındaki ihtiyaçlara yönelik 46 firma stant açarak ürün ve hizmet tanıtımı yapıyor.

            Milas’ta Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı, TARİŞ’in Balçık mevkiindeki pamuk depolarında törenle açıldı. Expoline  Fuarcılık firması tarafından düzenlenen fuarın açılış törenine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Odanın meclis ve yönetim kurulu üyeleri, TARİŞ S.S. 152 No’lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Halit Şenli ve kooperatif yöneticileri, TARİŞ 153 No’lu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe ve partili belediye meclis üyeleri katıldılar.

            Fuarın açılış konuşmasını yapan Expoline Fuarcılık firması yetkilisi Yavuz Hakbilir fuarcılık kariyerinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile birlikte 2009 yılında Milas’ta başladığını belirterek fuarın Milas’a ve bölgeye hayırlar getirmesini diledi. Yavuz Hakbilir konuşmasında Türkiye’de 500’e yakın fuar düzenlenmekte olduğunu vurgulayarak “Bu sene ilk kez düzenlediğimiz bu fuar, konumu gereği toplumun tüm kesimlerini kapsamaktadır. Bugün açılışla birlikte fuarı halkın beğenisine sunuyoruz. Halkımızdan da gerekli desteği ve ilgiyi gördüğünde, ilk etapta kasa vadede 5 yıl, uzun vadede 10 yıl içinde fuarımızın büyüyüp gelişeceğini düşünüyorum” dedi. Hakbilir konuşmasının sonunda destek veren kurumlara da teşekkür ederek “Bu fuarın düzenlenmesinde bizlere katkıda bulunan başta Belediye Başkanımız ve MİTSO Başkanımız olmak  üzere tüm sivil toplum kuruluşlarına, oda ve derneklere, bu alanı bize tahsis eden TARİŞ yöneticilerine ve bu sene katılımlarıyla bizleri yalnız bırakmayan işletmelerimize ve siz değerli konuklara teşekkür ediyorum” dedi.

            Expoline Fuarcılık yöneticisi Yavuz Hakbilir’in ardından  bir konuşma yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas’ın bir fuarlar şehri olma yolunda önemli atılımlar yapmakta olduğunu belirterek “Her ne kadar bu fuarları düzenleyeceğimiz tam teşekküllü bir fuar alanımız olmasa da önümüzdeki dönemlerde başta Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları, oda ve derneklerin desteğiyle yeni bir fuar alanına kavuşacağız. Gerçekten Milas’ta bu potansiyel var. Hatta ilçemizde bir de balık fuarının düzenlenmesi için görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki Eylül veya Ekim ayında neden bir balık fuarımız olmasın? Bu konuda hem ilçemizdeki, hem de İzmir ve İstanbul’daki büyük firmalarla görüştüm; inşallah dördüncü fuarı da Milas’ta düzenleyeceğiz” dedi. Reşit Özer, daha sonra konuşmasını “2009 yılında ilk tarım fuarını düzenlediğimizde de ‘acaba nasıl olur, tutar mı?’ diye düşünmüştük. Bugün uluslararası bir statüye kavuştu. Önümüzdeki Mart ayında da onuncusunu gerçekleştireceğiz. Hemen arkasından gelen Nisan ayında  yapı sektörünü kapsayan fuarımız açılacak. Bunlar Milas’ın tanıtımı için güzel şeyler” diye sürdürdü. Özer daha sonra OSB için Ankara’ya gittiklerini de belirterek sözlerini “Dün yine OSB için Ankara’daydık. Artık 22019 yılında bitirmek istiyoruz. Biliyoruz ki Milas’a çok ciddi bir iş istihdamı sağlayacak. Hep birlikte bunu da başaracağız” diye bitirdi.

            Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da konuşmasında bir fuar açılışında olmanın mutluluk ve hazzını yaşadığını belirterek  fuarın düzenleyici firması Expoline Fuarcılık yetkilisi Yavuz Hakbilir’e teşekkür etti. Tokat “Birincisi olması itibariyle daha önceki fuarların birincisinde de benzer duygular yaşamıştık. Yerel işletme ve halkın genellikle ilk kez düzenlenen fuara karşı bir tereddüt yaklaşımları oluyor ama zaman içerisinde fuar olgusu tuttukça ve fuar geliştikçe, fuara karşı tereddüt yeni coşkuya bırakıyor. Ben bu fuarın da ileride böyle olacağını düşünüyorum” dedi. Milas’ta fuarların düzenlenmesinde TARİŞ yöneticilerinin verdiği desteğe teşekkür eden Tokat  “Bugün belki modern bir fuar alanına sahip değiliz ama gerçekten çok güçlü bir fuarcılık anlayışına, kültürüne ve coşkusuna sahibiz. Bunun da sağlanmasında TARİŞ’in katkısı inkar edilemez. Belki de bu fiziki şartlar sağlanmamış olsaydı bu fuar olgusunu ilçemizde geliştirmemiz de mümkün olmayacaktı” dedi. Tokat konuşmasının devamında Milas’ta modern bir fuar alanına ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak “Ticaret Odası Başkanımız Sayın Reşit Özer Beyin söylediği gibi; çeşitlilik arttırılarak yeni sektörler için de fuarlar düzenlenebilir. Her fuar açılışında ifade ettiğimiz gibi modern bir fuar alanı ihtiyacımız, isteğimiz önümüzde hedef ve amaç olarak duruyor. Bu konuyu da kurumlar arası işbirliği ve ortak akıl ile hep birlikte başaracağımızdan kuşkum yok. Milas belediye olarak bu konuda gerekli katılımı ve özveriyi gösteriyoruz. Bu konuda belli fedakarlıkları da yapmış durumdayız. İlimizdeki tek Organize Sanayi Bölgesinin ve birden çok fuarın düzenleniyor olması, ilçemizin diğer ilçelerin arasında farklı bir yere konulması gerektiğini gösteriyor. Bizler de bu avantajımızı çok iyi bir şekilde kullanmak durumundayız” dedi.

            Daha sonra Güney Ege1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı protokol üyelerin hep birlikte kurdele kesmesiyle açıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri, fuarda açılan stantları tek tek ziyaret ederek katılımları için teşekkür etti.

            Milas Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı  her gün saat 10.00 – 19.00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Evliliğin her aşamasına yönelik ürün ve hizmet sunan 46 firmanın stant açtığı fuar, 17 Şubat Pazar günü saat 19.00’a dek açık kalacak.