DOLAR
33,0568
EURO
36,0294
ALTIN
2.551,94
BIST
11.136,43


MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALIMLARDA DAHA ÇOK FİRMAYA ULAŞMAK AMCIYLA FİRMA BİLGİ SİSTEMİ OLUŞTURDU

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALIMLARDA DAHA ÇOK FİRMAYA ULAŞMAK AMCIYLA FİRMA BİLGİ SİSTEMİ OLUŞTURDU
09.10.2017 11:56
0
A+
A-

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı gerek açık ihale ile yapılan alımlarda, gerekse acil veya öngörülemeyen durumlarda daha çok firmadan teklif alabilmek amacıyla internet üzerinden erişilebilen teklif sistemi olan “Firma Bilgi Sistemi”ni hizmete soktu. Alımlarda daha çok firmadan teklif alabilmek amacıyla uygulamaya koyulan “Firma Bilgi Sistemi”ni ilgili firmaların izlemesi ve açık ihale ile yapılan alımlarda veya acil ya da öngörülemeyen durumlarda yapılacak alımlarda teklif vermeleri isteniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, Elektronik Kamu Alımları Platformu üzerinden açık ihale usulünü kullanarak ilgili tüm firmaların erişimine açık alımlar yapıyor. Acil ve öngörülemeyen durumlarda uygulanmak zorunda kalınan “doğrudan temin” yöntemi ile tedarik faaliyetlerinde de aynı şekilde çok geniş bir firma veri tabanına erişilmek isteniyor. Bunun için Piyasa Fiyat Araştırması Modülü üzerinden gönderilen mal / hizmet / yapım işlerine ilişkin teklifler ile tedarike yönelik faaliyetlerde daha çok firmaya ulaşabilmek amacıyla yeni bir sistem geliştirildi. Muğla Büyükşehir Belediyesinin resmi internet adresi üzerinden erişime açılan “Firma Bilgi Sistemi” firmaların iletişim bilgileri, ürün grupları ve faaliyet dalları gibi verilerin toplanması hedefleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, daha çok firmadan teklif alabilmek için ilgili tüm firmaların (https://www.muski.gov.tr) üzerinden erişime açılan “Firma Bilgi Sistemi”ni izlemeye ve gerekli durumlarda teklif vermeye davet edilirken ilgili MİTSO üyelerinin de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığının Firma Bilgi Sistemi’ni izlemeleri öneriliyor.