DOLAR
32,5000
EURO
34,6434
ALTIN
2.434,59
BIST
9.645,02


MİTSO AKREDİTASYON (DENKLİK) İÇİN BAŞVURDU

MİTSO AKREDİTASYON (DENKLİK) İÇİN BAŞVURDU
06.08.2013 17:43
0
A+
A-

*MİTSO’nun üç personeli, Ankara’da TOBB tarafından düzenlenen akreditasyon eğitim seminerine katıldı.

MİTSO, ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyette bulunan meslek odaları ve borsalarla hizmet kalitesinde eşitliği sağlamak ve bunu belgelemek, üye memnuniyetini arttırmak amacıyla TOBB’ne akreditasyon (denklik) başvurusunda bulundu. MİTSO’nun başvurusu TOBB tarafından uygun bulunarak kabul edildi. Geçen yıllarda TOBB, yılda yalnızca 15 – 17 odanın ve borsanın akreditasyon (denklik) başvurusunu kabul ederken bu yıl başvuru sayısını 30’a yükseltti ve denklik onay başvurusu kabul edilen 30 oda ve borsa arasında MİTSO da yer aldı.

Ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet kalitesinin denkleşmesi ve denkliğinin onaylanması ve üye memnuniyetinin arttırılması amacıyla TOBB’ne yapılan başvuruların değerlendirmesiyle belirlenen 30 oda ve borsanın çalışanları için TOBB tarafından Ankara’da eğitim çalışması düzenlendi. Ankara Odalar Borsalar Birliği Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ve iki gün süren eğitim çalışmasına MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu, Ticaret ve Sicil Memuru Zuhal Ören ve Uygulama Memuru Volkan Tosun katıldılar. Eğitim çalışmasında TOBB Akreditasyon Genel Sekreteri Volkan Tufan tarafından katılımcılara, oda ve borsaların işleyişteki uygulamalarına bir standart getirilmesi ve uluslararası standartlara erişilebilmesi konularında açıklamalarda bulunuldu.

Öte yandan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların akredite olmasının gerekliliğini sık sık belirtip özendirirken MİTSO’nun akreditasyon başvurusunun bu yılki 30 oda ve borsalık başvuru listesinde yer alması MİTSO’da memnuniyetle karşılandı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna “Akreditasyon bizim için öncelikle oda hizmet kalitesiyle üyelerimizin memnuniyetinin arttırılması açısından son derece önemli bir ölçüt. Akreditasyon aynı zamanda MİTSO’nun, diğer oda ve borsaların çalışmalarıyla uygunluğunun sağlanması açısından da önemli. Hem ülke içindeki oda ve borsalarla uygulamada eşitliğin sağlanması hem de uluslararası hizmet kalitesine erişilmesi için önümüzde çok çalışmamız gereken bir süreç var. Bu sürecin sonunda başarılı olacağımıza ve MİTSO’nun akredite olmuş oda ve borsalar arasında yer alacağına yürekten inanıyorum” dedi.