DOLAR
32,3433
EURO
34,4389
ALTIN
2.499,47
BIST
9.814,19


MİTSO başvuruda bulundu… THY UÇAKLARINDAKİ DERGİLERDE MİLAS OLSUN!

MİTSO başvuruda bulundu… THY UÇAKLARINDAKİ DERGİLERDE MİLAS OLSUN!
23.03.2016 16:57
0
A+
A-

*MİTSO, THY’na başvurarak uçaklarda yolcuların ilgisine sunulan dergilerde Milas ve yöresindeki tarihi, doğal ve kültürel zenginliklere yer verilmesini istedi.

Her ortamda ve her fırsatta Milas’ın tarihi, doğal ve kültürel değerlerini tanıtmaya çalışmakta olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, bu kez de Türk Hava Yolları’na başvurarak, yolcu uçaklarında yolcuların ilgisine sunulmakta olan dergilerde Milas’ın tarihi, doğal, kültürel değerlerinin tanıtımına yer verilmesini istedi. MİTSO tarafından THY A.O. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Temel Kotil’e bir mektup ve THY A. O. Genel Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvuruda bulunularak Milas’ın sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel zenginlikler anlatıldı. Mektup ve dilekçede, Milas ve yöresindeki tarihi yerler, doğal güzellikler, kültürel zenginlikler hakkında kısa notlar şeklinde açıklamalarda bulunuldu.
MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın turizmden yeterince pay alabilmesi için tanıtımın önemine dikkat çekerek “Milas’ın zenginliklerinin tanıtımı için her fırsatı değerlendiriyoruz” dedi. THY uçaklarında yolculuk yapan yolcuların hemen hepsinin uçak koltuklarına konulan dergileri mutlaka bir kere baktıklarını belirten Reşit Özer “O dergilerde de Türkiye’nin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerine yer veriliyor. Yörelerin ürünleri, kaybolmakta olan meslekleri tanıtılıyor. Biz de istiyoruz ki, bu dergilerde Bafa Gölü’nden Tuzla Sulakalanına, Güllük’ten Ören’e, Latmos/Herakleia’dan İasos’a, Gümüşkesen’den Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı’na, Beçin’den Labranda’ya, Milas halısından Milas yemeklerine kadar pek çok ürünümüz, kültürel değerimiz bu dergilerde yazı konusu olabilir. THY Genel Müdürlüğüne önerimizi yaptık. Kendilerine bu konuda yardımcı olabileceğimizi de bildirdik. THY dergilerine konu olabilecek zenginliklerimizi başlıklar halinde, kısa açıklamalar şeklinde raporlaştırarak sunduk” dedi.