DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19


MİTSO İLK ONLİNE BELGESİNİ VERDİ

MİTSO İLK ONLİNE BELGESİNİ VERDİ
14.07.2016 15:31
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, bir süre önce başlattığı internet üzerinden online işlem yaparak belge verebilme işleminde ilk belgesini verdi. Odaya internet üzerinden gelen talep üzerine e-imzalı ilk faaliyet belgesi yine internet üzerinden verildi.

MİTSO üyelerinden Akuvanet Su Ürünleri ve Süs Hayvanları ve Malzemeleri firmasından odanın web sitesi online işlemler bölümüne internet üzerinden gelen talep üzerine istenen faaliyet belgesi verildi. E imzalı olarak hazırlanan belge, yine internet üzerinden talep sahibine iletildi. Online işlemle elektronik imzalı belgesini internet üzerinden alan firmalar, işlem yapacakları firmalara bu belgelerin altındaki “belge doğrulama” bölümünden belgelerini doğrulatarak işlemlerini yaptırabiliyorlar. Oda üyelerinin odaya gelmeden internet üzerinden yaptırabildikleri bu işlem talep sahiplerine hız ve zaman kazandırıyor.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, odada başlatılan online hizmet sunumu ile oda üyelerine daha kısa sürüde, daha hızlı bir şekilde istenilen belgeleri verebildiklerini belirterek “MİTSO, günümüz teknolojisini yakından izliyor. Üyelerimize daha iyi koşullarda, daha hızlı bir şekilde hizmet vermek için başlattığımız online işlem sistemi ile bir üyemizin talebi üzerine ilk belgeyi internet ortamından verdik. Üyelerimiz online işlemlere alıştıkça daha hızlı bir hizmet sunumu alabileceklerdir“.