DOLAR
33,0568
EURO
36,0263
ALTIN
2.553,54
BIST
11.144,62


MİTSO, İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NA DAVET EDİLDİ

MİTSO, İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NA DAVET EDİLDİ
24.07.2018 16:49
0
A+
A-

*Geçen yıl yaptığı sergileme ile fuarın yıldızı olan MİTSO, bu yıl da İzmir Enternasyonal Fuarı’na davet edildi.

*Bu yıl 07 – 16 Eylül tarihleri arasında açık kalacak 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın teması “teknoloji”, onur konuğu il “Bursa” olacak.

*Geçen yıl Rusya’nın partner ülke, Muğla’nın onur konuğu il olarak katıldığı İEF’e 26 ülkeden 123 delegasyon katılmış ve 109’u yabancı olmak üzere 413 katılımcı tanıtım yapmış ve fuarı 1 milyon 247 bin kişi ziyaret etmişti.

*MİTSO, bu yılki İEF’te Milas ürünlerini sergilemek isteyen üyelerine katılım çağrısı yaptı.

 

İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) bu yıl 07 – 16 Eylül tarihleri arasında 87’inci kez açılacak. Fuarın bu yılki teması teknoloji, onur konuğu ili ise Bursa olacak. İEF’in hazırlıkları sürerken, geçen yıl yaptığı farklı sergileme ile fuarın yıldızı olan MİTSO bu yılki fuara da özel olarak davet edildi. MİTSO da, 87’inci İEF’na katılmaları için üyelerine çağrı yaptı.

Geçen yıl düzenlenen İEF’nin partner ülkesi Rusya, onur konuğu ili ise Muğla olmuştu. Muğla, ilçeleriyle birlikte yaptığı sergileme ile büyük beğeni toplarken MİTSO yaptığı sıradışı tanıtımla fuarın adeta yıldızı olmuştu. MİTSO’nun geçen yıl fuarda estirdiği rüzgar bu yıl da kendisini hissettirdi. İEF’in organizatör firması, 87’inci İEF için MİTSO’yu özellikle davet etti.

87’inci İEF’na özel olarak davet edilen MİTSO da kendi üyelerine çağrıda bulunarak fuara katılmalarını istedi. Milas’ın coğrafi işaretli ürünleri olan zeytinyağı ve Milas halılarının fuarda tanıtılması gerektiğini belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Üyelerimiz geçen yıl İEF’te yaptıkları tanıtımla çok takdir topladılar. Özellikle yağlı zeytin ve coğrafi işaretli zeytinyağımız fuarda yabancı konukların çok büyük ilgisini çekti. Bu yıl da bu tanıtımı sürdürmek istiyoruz. Çünkü tanıtımda esas olan, devamlılıktır. Eğer bir kez yaptığımız bir etkinliği sürdüremez isek, etkisi kalıcı olmaz ve kısa sürede unutulur gider” dedi. İEF’in dünyanın sayılı fuarlarından birisi olduğunu belirten Reşit Özer, “Özellikle coğrafi işaretli Milas zeytinyağı üreticilerini fuarda görmek istiyoruz” diye konuştu.

Geçen yıl düzenlenen İEF’in onur konuğu ili Muğla, partner ülkesi ise Rusya olmuştu. Fuarı, 1 milyon 247 bin kişi ziyaret etmiş, 109’u yabancı 413 katılımcı fuarda ürün tanıtımı yapmış  ve fuarda 26 ülkeden 123 delegasyon konuk edilmişti. Bu yıl ise fuarın onur konuğu ili Bursa olurken fuarın teması da “teknoloji” olarak belirlendi.