DOLAR
32,9875
EURO
35,9827
ALTIN
2.568,27
BIST
11.064,85


MİTSO, MUĞLA KENT GAZETESİ’NDE

MİTSO, MUĞLA KENT GAZETESİ’NDE
08.06.2017 15:42
0
A+
A-

“MİTSO’NUN MUĞLA ODALARI ARASINDA FARKLI BİR YERİ VAR”

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Muğla’nın seçkin yayın kuruluşlarından Muğla Kent Gazetesi’ni ve gazetenin Yazı İşleri Müdürü Nejat Altınsoy’u ziyaret etti. Muğla Kent Gazetesi’nin MİTSO’nun haberlerine verdiği öneme teşekkür eden Reşit Özer, “Siz, odamızın sesini Muğla il genelinde en iyi şekilde duyuran gazetelerimiz arasında ilk sıralarda yer alıyorsunuz. Odamıza gösterdiğiniz ilgi nedeniyle çok teşekkür ederiz” dedi. Ziyaret sırasında MİTSO’nun çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Reşit Özer, “Bütün Muğla, Milas OSB’nin bir an önce bitmesini bekliyor. Çünkü bir ilde ancak bir OSB’ye izin veriliyor. OSB’de kurulmuş fabrika sayısı yüzde 70’i aşmadığında o ilde ikinci bir OSB’ye izin verilmiyor. Biz de bunun sorumluluğu ile daha çok gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki Şubat veya Mart aylarında hak sahiplerine sanayi arsalarını teslim etmeye başlayacağımızı umuyoruz” diye konuştu. Muğlalı gazetecileri Milas’a davet eden Reşit Özer “Başta Milas OSB olmak üzere Milas’taki çalışmaları size yerinde göstermek isteriz” dedi.

Ziyaret sırasında büyük mağazalarla zincir mağazaların toplam raf alanlarının yüzde 1’inin yerel ürünlere tahsis edilmesi için yıllardır girişimlerde bulunduklarını anlatan Reşit Özer “Sonunda dileğimiz yerine geldi; isteğimiz Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da yer aldı. Şimdi bu kanun, kanunun yönetmeliği ve yönetmelik esaslarını belirleyen Bakanlık genelgesi de yayınlandı. Şimdi bir an önce uygulamaya geçilerek Milas’ın Muğla’nın yerel ürünlerinin büyük mağazaların raflarında yer almasını istiyoruz ve bu konunun takipçisiyiz” dedi.

Muğla Kent Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nejat Altınsoy, MİTSO’nun çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirterek “MİTSO’nun Muğla odaları arasında farklı bir yeri var. Size ve emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Altınsoy, Muğla basını olarak Milas’a gelmekten de mutlu olacaklarını belirterek “Özellikle OSB’yi görmek isteriz. OSB sadece Milas’ın değil Muğla’nın da çehresini değiştirecek büyük bir yatırım. Başardığınız için sizi kutluyoruz” diye konuştu.