DOLAR
32,9970
EURO
35,9271
ALTIN
2.567,21
BIST
11.064,85


MİTSO Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci’yi ziyaret etti.

MİTSO Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci’yi ziyaret etti.
26.08.2013 12:37
0
A+
A-

 

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜNDEN MUĞLA’YA VE MİLAS’A VERGİ ÖVGÜSÜ

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi Gelir İdaresi Başkanlığı Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci’yi makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında illerin vergi durumlarını değerlendiren Zafer Avcı Muğla’nın ve Milas’ın vergi ödeme tutumunu övdü. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer MİTSO ile Vergi Dairesi arasında güzel bir diyalog bulunduğunu belirterek ilişkilerin bandan sonra da aynı güzellikte gelişerek devam edeceğini söyledi.

 

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Halil İbrahim Gülen ve Turgay Ertuğrul; Gelir İdaresi Başkanlığı Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci’yi makamında ziyaret ederek kutladılar ve başarılar dilediler.

 

Muğla Vergi Dairesi Müdürü Zafer Evci ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bizim Muğla’nın diğer odalarıyla da güzel bir ilişkimiz ve dostluğumuz var ama Milas’ın yeri bir başka. Geçen yönetim döneminde de şimdi de güzel bir diyalog var. Bunun şimdi de süreceğine inanıyorum. Biz Milas’ı çok seviyoruz ve her gelişimizde, geçişimizde mutlaka MİTSO’ya da uğruyoruz” dedi. Zafer Evci Muğlalıların vergi ödeme konusundaki duyarlığına da değinerek “Muğlalılar, Milaslılar vergi konusunda çok duyarlı davranıyorlar. Muğla en çok vergi ödeyen iller sıralamasında ya 11. veya 12. sırada bulunuyor. Bu Muğla açısından çok büyük bir başarı. Allah buraya her şeyi vermiş. Turizmi var, tarım sektörü var, mermercilik var, Fethiye tarafında tarım var… Kim ne derse desin insanları da iyi, kültürlü, saygılı. Hakkını aramasını biliyorlar. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yasalar çerçevesinde olabilecek her kolaylığı gösteriyoruz” dedi.

 

Ziyaret sırasında Oda yöneticilerinin vergi mevzuatı ve uygulamaları konusunda çeşitli sorularını da yanıtlayan Muğla Vergi Dairesi Müdürü Zafer Evci, MİTSO ile her zaman güzel bir diyalog içinde olduklarını belirterek bunu da sürdüreceklerini söyledi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milaslıların da vergi ödeme konusunda takdir edilecek bir durumda olduğunu belirterek gerek oda üyeleri gerekse Muğlalılar olarak herkesin vergi ödeme konusunda elinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi. Vergi mükelleflerine olabildiğince yardımcı olunmasını da isteyen Reşit Özer, Zafer Evci’ye Muğla Vergi Dairesi Müdürlüğü görevinde başarılar diledi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer daha sonra Zafer Evci’ye Milas’ın örnek zeytinyağı üreticilerinden Ali Osman Menteşe’nin Avrupa ve ABD’de çeşitli ödüller kazanmış olan “Menteşe SOM” zeytinyağından ve Sağıroğlu zeytinyağı sabunlarından armağan etti.

 

mitso vergi dairesinde (4)