DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


TOBB’DEN SINIR ÖTESİ E TİCARET EĞİTİMİ

TOBB’DEN SINIR ÖTESİ E TİCARET EĞİTİMİ
09.11.2020 16:48
0
A+
A-

*TOBB tarafından birliğe üye oda ve borsaların üyeleri için internet üzerinden e-ticaret paneli düzenleniyor. 11 Kasım Çarşamba günü, saat 14 – 16.30 arasında yapılacak eğitimde e-ihracatın klasik ihracata göre avantajları değerlendirilecek.

            Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), birliğe üye oda ve borsaların üyeleri için internet üzerinden ihracat eğitimi düzenliyor. “Sınır Ötesi E-Ticaret Paneli” adıyla düzenlenen eğitim amaçlı panel 11 Kasım 2020 Çarşamba günü, saat 14.00 – 16.30 arasında izlenebilecek.

            “Ürünüme nasıl pazar bulurum?”, “Lojistik ve gümrük süreçlerini nasıl yönetirim?” sorularına cevap aranacak olan panelde, e-ihracatın klasik ihracata göre avantajları değerlendirilecek. Panelde e-ihracat mevzuatı süreçleri konusunu değerlendirirken “Vergi hukuku nedir?”, “e-vatandaşlık süreci nasıl yürütülür?” gibi sorulara da yanıt aranacak. Panelde ayrıca “Amazon temsilcisi ile e-ihracat ve pazaryeri” başlığı altında “Pazaryeri üzerinden e-ihracat modelleri nelerdir?”, “Satılması yasak ürün grupları nelerdir?” soruları da açıklanırken satış sonrası sürecin yönetimi üzerinde değerlendirmeler yapılacak.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın zeytin ve zeytinyağı, bal, balık ve Milas halısı gibi ihraç ürünleri bulunduğunu belirterek “Bu değerli Milas ürünlerinin internet üzerinden e-ticaret yoluyla pazarlanması hem yöremiz ekonomisi için hem de ülkemiz ekonomisi için çok büyük önem taşıyor. Daha çok üyemizin ihracata yönelmesini, ihracat yapan üyelerimizin ise ihracatlarını daha da arttırabilmeleri için TOBB tarafından düzenlenen eğitimi izlemeye davet ediyorum. Bu programın, hiç ihracatı düşünmeyen üyelerimizin ufkunu açacağına inanıyorum” dedi.