DOLAR
32,5110
EURO
34,5792
ALTIN
2.490,64
BIST
9.548,09


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden iki eğitim programına katılımçağrısı: “FİNANSÇI OLMAYANLAR İÇİN FİNANS UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI ve “SERTİFİKALI KAMU İHALE UYGULAMALARI”

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden iki eğitim programına katılımçağrısı: “FİNANSÇI OLMAYANLAR İÇİN FİNANS UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI ve “SERTİFİKALI KAMU İHALE UYGULAMALARI”
14.10.2015 16:47
0
A+
A-

2006 yılından beri Türkiye’nin dört bir yanında 500 den çok eğitim kursu düzenleyen ve yaklaşık 22 bin 5 bin 500 kişiyi sertifikalandıran TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ – SEM), gelecek aylar içinde “Finansçı Olmayanlar için Finans Uzaktan Eğitim Programı” ile “Sertifikalı Kamu İhale Uygulamaları” kursları düzenleyecek.

Finansçı Olmayanlar İçin Finans Uzaktan Eğitim Programı’nda; Finansal Yönetimin Amacı ve Faaliyetleri, Finansal Araçlar, Finansal Tablolar ve Finansal Tablolar Analizi, temel Finans Matematiği, Bütçeleme Finansal Kuruluşlar, Finansman Kaynakları, İşletme Sermayesi Yönetimi, Dış Ticaretin Finansmanı, Finansal Teknikler, Finansal Piyasalar, Proje Değerlemesi, Risk Yönetimi, Portföy Optimizasyonu ve Kurumsallaşma – Kurumsal Yönetime Geçiş konularını işlenecek.

Dersler hafta içi üç akşam 19.30 – 21.00 saatleri arasında canlı olarak yapılacak. Katılımcılar dersleri canlı olarak internet üzerinden takip edebilecekler ve eğitmenlere ders sırasında sorular yöneltebilecekler. Canlı dersi kaçıranlar, kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme girerek dersleri daha sonra izleme imkanı bulabilecekler. Eğitim sonunda internet üzerinden yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara sertifika verilecek. Belirtilen konularda uzaktan eğitim kontenjanı 50 katılımcı ile sınırlı bulunuyor. Eğitime katılmak isteyenlerin 50’yi aşması durumunda kayıt başvuru tarihine göre yapılacak sıralama esas alınacak.

Sertifikalı Kamu İhale Uygulamaları Kursu ise; 22 / 28 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya Belek’teki Bellis Deluxe Hotel’de yapılacak.

Kursta, ihalelere katılım, tekliflerin değerlendirilmesi, doğrudan temin uygulamaları, fiyat farkı kararnamesi, ihalelere katılmaktan yasaklama, hakkında kamu davası açılanların ihalelere katılımına ilişkin olarak 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, Uygulama Yönetmelikleri ve Kamu İhale Genel Tebliği’nde yapılan değişiklikler ile ihaleye ve edimin ifasına fesat karıştırma suçlarına ilişkin olarak Türk Ceza Kanunu’nda yapılan değişiklikler dikkate alınarak düzenlendi.

EĞİTİMDE KONU BAŞLIKLARI

Sertifikalı Kamu İhale Uygulamaları Kursu kapsamında ayrıca en son kanun değişiklikleri de göz önüne alınarak, soru ve cevaplara ağırlık verilmek suretiyle işlenecek konu başlıkları şunlar:

Ortak hükümler, mal alımları özel hükümleri, hizmet alımları özel hükümleri ve hizmette aşırı düşük sorgulaması, Yapım işleri özel hükümleri ve hizmette aşırı düşük sorgulaması, şikayet yönetmeliği, Doğrudan temin konularıyla ilgili olarak idare yetkililerinin ve ihaleye katılımcıların sorunları ve çözüm önerileri, ihalede bulunulması yasak fiil ve davranışlar, son mevzuat değişiklikleri uyarınca, hakkında kamu davası açılanların ihalelere katılıp katılamayacağı, ihaleye ve edimin ifasına fesat karıştırma suçlarının oluşumu, suçu kimlerin işleyebileceği, istekliler ve idare yetkilileri açısından dikkat edilmesi gereken hususlar ve cezai yaptırımın sınırları, Kamu İhale Kanunu, Kamu İhale sözleşmeleri Kanunu, Uygulama yönetmelikleri ve Kamu İhale Genel Tebliği’nde 2014 yılında yapılan son değişikliklerin uygulamaya yansımaları  ve 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu çerçevesinde sözleşme uygulamaları.

Sertifikalı Kamu İhale Uygulamaları Kursu’nu, Kamu İhale Kurumu’nda uzun yıllar görev yapmış İhale Hukukçusu, İhale Uzmanı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi akademisyenleri verecekler.

Kursun eğitim günleri; Kursa katılmak isteyenler 22 Kasım 2015 Pazar günü saat 14.00’ten başlayarak otele giriş yapacaklar. Eğitim 5 tam gün üzerinden toplam 33 saat sürecek ve 27 Kasım 2015 Cuma günü sona erecek. Katılımcılar, 28 Kasım 2015 Cumartesi günü otelden ayrılabilecekler.

KURSLARA KATILIM VE OTEL KONAKLAMA ÜCRETİ

Kursa katılım ücreti ve Antalya Belek’teki Bellis Deluxe Hotel‘deki 6 gün (7 gece) her şey dahil konaklama ücreti birlikte olmak üzere; iki kişilik odada 6 gece konaklama durumunda kişi başına KDV dahil 1680 TL ödenecek. Tek kişinin 6 gece konaklama ücreti ise KDV dahil 2 bin TL olarak belirlendi. Aynı kurumdan üç veya daha fazla kişinin katılımı durumunda kişi başına 90 TL indirim uygulanacağı bildirildi. Arzu edenler için Antalya Havaalanından otele ulaşım hizmeti olarak kişi başına gidiş dönüş olmak üzere 120 TL ödenecek.

Kursa katılanlara eğitim aracı olarak eğitmenlerin sunumlarının yanı sıra eğitmen Av. Bora Yosunkaya’nın da yazarları arasında olduğu “Kamu İhale Kurulu ve Danıştan Kararları Işığında 100 Soruda Kamu İhalelerinden Yasaklama” adlı kitap ücretsiz olarak verilecek.

KURSLARA KATILIM BAŞVURUSU

Kursa katılım başvurusu için eğitim bedelinin eğitimden önce TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi İktisadi İşletmesi Garanti Bankası Emek Şubesi TR39 0006 2000 7780 0006 74 IBAN numaralı banka hesabına yatırılması gerekiyor. Ancak eğitim bedelini eğitimden önce yatıramayan kamu kurumları, ödemeyi eğitimden sonra yapacaklarına ilişkin resmi bir yazı gönderdikleri takdirde katılımcıların başvuruları kabul edilecek.

Sertifikalı Kamu İhale Uygulamaları eğitimi için kontenjanın sınırlı olması nedeniyle kayıtlarda başvuru tarihi dikkate alınacak. Kurs için, son başvuru tarihi olan 9 Kasım 2015 Pazartesi gününe dek başvuruda bulunulabilecek.

Kurs sonunda internet üzerinden yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılar, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından verilecek olan sertifikayı almaya hak kazanacaklar.