DOLAR
33,0513
EURO
36,0091
ALTIN
2.554,43
BIST
11.130,73


MİTSO’DA EXCEL BİLGİSAYAR PROGRAMI EĞİTİMİ BAŞLIYOR

MİTSO’DA EXCEL BİLGİSAYAR PROGRAMI EĞİTİMİ BAŞLIYOR
15.09.2015 12:38
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası; üyelerin, personelin ve isteyenlerin katılabileceği Excel bilgisayar programı kursu açıyor. Özellikle bürolardaki bilgisayar işlemlerinde dünyanın en yaygın bilgisayar programı olan Excel bilgisayar kursu 18 / 19 Eylül günleri saat 09.00 – 17.00 arasında yapılacak. Kursa katılanlardan, kurs giderlerini karşılamak üzere 50 TL katılım parası alınacak. Excel bilgisayar programı kursuna katılmak isteyenlerin çalışma saatleri içinde MİTSO’ya başvurması gerekiyor.

Microsoft Excel bilgisayar programı hakkında Vikipedia’da özetle şu bilgilere yer veriliyor:

Microsoft Excel programı, Microsoft firması tarafından Microsoft Windows ve Apple Macintosh işletim sistemleri tabanında çalışmak üzere yazılan ve dağılımı yapılan bir tablolama programıdır. İçinde bulunan ayrıntılı finansal çözümlerin yapılabildiği tablolama, grafik oluşturma başarısı ve uygulamalarda kullanılabilecek programlama dili sayesinde kendi türünde dünyadaki en çok tutulan yazılımdır.

“Microsoft Excel bütün temel tablolama işlemlerine sahiptir ve numaralandırılmış sıralardan ve harflerle isimlendirilmiş hücrelerden oluşan bir ızgara kullanarak aritmetik işlemler gibi veri manipülasyonları organize eder. İstatistik, mühendislik ve finansal ihtiyaçları karşılayan fonksiyonlara sahiptir. Ayrıca, çizgisel grafikleri, histogramları ya da çizelgeleri ve bir de çok kısıtlı olarak 3 boyutlu grafikleri görüntüleyebilir. Verileri farklı açılardan çeşitli bağımlılıklarına göre kısımlara ayırmaya izin verin. Ayrıca kullanıcıya diferansiyel denklemleri çözme ve daha sonra tobloya sonuçları bildirme gibi olanaklar sunan geniş bir sayısal metot temelli programlama yönü de vardır. Bir Excel uygulaması güncel bir siteyi kullanarak otomatik olarak dışarıdan bir veri tabanının yoklayabilir, sonuçları analiz edebilir, bunlarla bir Power Point slayt şovu hazırlayabilir veya Word raporu yazabilir ve bunları belirli aralıklarla katılımcılara e-posta yolu ile gönderebilir”.