DOLAR
9,5336
EURO
11,1403
ALTIN
552,55
BIST
1.522

MİTSO TEKNOFEST’TE 146 PROJE ARASINDA 16. OLAN ÖZGE KOLEJİ’Nİ KUTLADI: “BAŞARDINIZLA GURUR DUYDUK”

MİTSO TEKNOFEST’TE 146 PROJE ARASINDA 16. OLAN ÖZGE KOLEJİ’Nİ KUTLADI: “BAŞARDINIZLA GURUR DUYDUK”
21.09.2021 16:44
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, ilçenin önde gelen eğitim kurumlarından birisi olan Özge Koleji’nin TEKNOFEST’te gösterdiği büyük başarıyı kutladı. Özge Koleji’nin hazırladığı “Drone ile zeytin silkme” projesi, TEKNOFEST’te yarışmaya katılan 146 proje içinde finale kalan 30 takım arasında 16’ıncı olmayı başarmıştı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, aynı zamanda MİTSO’nun meclis üyesi de olan Özge Koleji’nin kurucusu S. Melda Haktanır‘ı kutlayarak “Bir Milaslı olarak başarınızla gurur duyduk” dediler. İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST‘te tarım teknolojileri dalında “drone ile zeytin silkme” projesiyle katıldıklarını anlatan S.Melda Haktanır “Çağımız artık bilgi ve teknoloji çağı. Biz de öğrencilerimizi bilim ve teknoloji alanıyla ilgilenmeye teşvik ediyoruz. Bu yönde bu yılki TEKNOFEST yarışmasına, tarım teknolojileri alanında katıldık. Milas’ta zeytincilik çok yaygın olduğu için ilgili öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, zeytinlerin drone ile hasat edilmesine yönelik bir proje oluşturdular. Projemiz, yarışmaya katılan 146 proje içinde finale kalan 30 projeden birisi oldu. Finale kalan 30 proje içinde de 16’ıncı olmayı başardı. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimiz bu başarısı bizi çok mutlu etti. Okul olarak bundan sonra da öğretmen ve öğrencilerimizle bilim ve teknoloji alanında daha çok çalışma yapacağız” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Özge Koleji kurucusu S. Melda Haktanır‘ı kutladı ve “Bir Milaslı olarak başarınızla gurur duyduk. Projeniz her şeyden önce bir zeytincilik şehri olan Milas için çok önemli bir adım. Zeytin hasadının drone teknolojisi ile yapılması, çok önemli gelişme olacaktır. Tarım üretiminde teknolojiden ne kadar çok yararlanırsak üretimimiz o kadar artacaktır. Sizi kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.