DOLAR
33,0561
EURO
36,1102
ALTIN
2.565,80
BIST
11.064,85


MİTSO Üyelerine Eurobanktan Avantajlı Kredi Olanağı Sağlandı

MİTSO Üyelerine  Eurobanktan Avantajlı Kredi Olanağı Sağlandı
06.08.2013 17:30
0
A+
A-

MİTSO Yönetim Kurulu ile Bodrum’da şubesi bulunan Eurobank Tekfen arasında imzalanan protokol ile oda üyelerine avantajlı kredi olanağı sağlandı.Öte yandan, Kredi Garanti Fonu ile Hazine Garantili Kredi Fonu kapsamında kullanılacak kredilere aracılık etmeye ilk başlayan bankalardan birisi olan Eurobank Tekfen yakın gelecekte Milas’ta da bir şube açmaya hazırlandığı bildirildi.
MİTSO’da yapılan protokolün imza töreninde MİTSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA, Başkan Yardımcıları Muzaffer ATICI ve Hüseyin MAT ile Yönetim Kurulu Üyesi Hasan CUNBUL, Eurobank Tekfen adına bankanın Bölge Müdürü Önder KIRAYTUN, Eurobank Tekfen Bodrum Şube Müdiresi Meltem ETİZ, Müdür Yardımcıları Ural ARAS, Ahmet ERBİN ve Ebru Ortan BİLMİŞ hazır bulundular. MİTSO üyelerine faiz indirimli çeşitli kredi olanakları ve çeşitli avantajlar sağlayan protokolü MİTSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA ile Başkan Yardımcısı Hüseyin MAT, Eurobank Tekfen adına da bankanın Bölge Müdürü Önder KIRAYTUN ile Bodrum Şube Müdiresi Meltem ETİZ imzaladılar. İmzaların atılmasının ardından Eurobank Bölge Müdürü Önder KIRAYTUN, MİTSO Başkanı Enver TUNA’ya günün anısına bir plaket armağan etti. Tuna da, Kıraytun’a bir Gümüşkesen Anıtmezarı biblosunu armağan olarak verdi.

İmza töreninde konuşan Eurobank Bölge Müdürü Önder KIRAYTUN bankalarının hızlı bir gelişme içinde olduğunu belirterek “Bu yıl için bankamızın 58 şubesi var. Önümüzdeki üç yılın sonunda şube sayımızı 220’ye çıkarmayı planlıyoruz. Gelecek yıl içinde Milas’a da bir şube açacağız” dedi. MİTSO ile yapılan protokol ile oda üyelerine 48 aya kadar vadesi olan düşük faizli krediler sağlayabileceklerini belirten Önder KIRAYTUN bankaya kredi için başvuruda bulunacak ilk 25 kişiye farklı avantajlar sağlayarak ödüllendireceklerini, ikinci 25 kişiyi de yine farklı bir ödüllendirmede bulunacaklarını söyledi. Eurobank Tekfen Bölge Müdürü Önder KIRAYTUN; KOBİ kapsamında bulunan esnaf ve sanatkarların, kadın ve genç girişimcilerin tarımsal işletmelerin Kredi Garanti Fonu desteğinden yararlanmak üzere Eurobank Tekfen’e başvurmaları halinde tesis genişletmesi, hammadde sağlanması, yeni teknoloji kullanımı, yeni işyerine taşınma, nakit sıkıntısını giderme, ihracatın ve ithalatın finansmanı, teminat mektubu amaçlı krediler, finansal kiralama ve KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu diğer nakdi ve gayrınakti krediler konusunda MİTSO üyelerine faiz indirimli krediler sağlayabileceklerini sözlerine ekledi.

Eurobank Tekfen Bodrum Şubesi Müdiresi Meltem ETİZ de “Şimdilik Bodrum’da olmamıza rağmen Milaslılara da hizmet vermekten mutluluk duyacağız. Sanırım yakın gelecekte Eurobank Tekfen, Milas şubesinden Milaslılara hizmet vermeyi sürdürecektir. Bu arada 4 – 7 Mart tarihlerindeki Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na da katılacağız. Fuar sayesinde Milaslıların bizi daha yakından tanıyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA da Eurobank Tekfen ile yapılan protokol sayesinde üyelerine avantajlı kredi olanağı sağlamış olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek “Bize ve üyelerimize bu ekonomik kriz ortamında güzel ve anlamlı bir olanak sunduğunuz için teşekkür ederiz. Odamız üyelerinin giderek derinleşen ekonomik kriz ortamında bu protokol sayesinde biraz olsun nefes alabilecek duruma geleceklerine inanıyoruz” dedi.

MİTSO Yöneticileri ile Eurobank Tekfen yetkilileri daha sonra MİTSO binasının girişindeki Atatürk köşesinin önünde bir anı fotoğrafı çektirdiler.