DOLAR
32,6597
EURO
34,9207
ALTIN
2.431,34
BIST
10.573,76


MİTSO üyelerini yarışmaya katılmaya çağırıyor: MUĞLA BŞB’DEN “ÇEVREYE DUYARLI TESİSLER YARIŞMASI”

MİTSO üyelerini yarışmaya katılmaya çağırıyor: MUĞLA BŞB’DEN “ÇEVREYE DUYARLI TESİSLER YARIŞMASI”
11.03.2020 16:04
0
A+
A-

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Çevreye Duyarlı Tesisler Yarışması” düzenliyor. Milas Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerini yarışmaya katılmaya çağırdı.

            Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından ilk kez geçen yıl düzenlenen “Çevreye Duyarlı Tesisler Yarışması“nın ikincisi düzenleniyor. Yarışmaya katılmak isteyen tesislerin 15 Nisan 2020 tarihine kadar gerekli belgelerle Muğla BŞB’ye başvurmaları gerekiyor. Başvuru için tesisin iletişim bilgilerinin yanısıra izin belgesi, işyeri açma ruhsatı, var ise kanal bağlantı yazısı ve izin belgesi, çevre izin belgesi, ÇED belgesi veya ÇED gerekli değildir, ya da ÇED kapsamı dışındadır yazıları, çevre yönetim sistemi belgesi ve Çevre konusunda alınmış ödül ve ya teşvikler var ise bunların belgeleri isteniyor.

            Muğla BŞB tarafından yapılan açıklamada “Tesislerin çevresel anlamda yaptığı yatırımların teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi ayrıca gerçekleştirilen projelerin sektörün tüm bileşenlerine örnek teşkil etmesi, bu vesile ile işletmelerin çevresel bilinç ve kapasitelerinin arttırılması” amacıyla düzenlendiği bildirilen yarışmanın belediyenin teknik personeli arasından oluşturulacak komisyon aracılığıyla belirleneceği ve değerlendirmede şeffaflık, sürdürülebilirlik, faydalılık gibi öğelerin de dikkate alınacağı bildirildi.

            Öte yandan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, oda üyelerine çağrıda bulunarak yarışmaya katılmalarını istedir. Özer “Bu yarışma, çevreye duyarlı tesislerin artmasında teşvik edici olacaktır. Çevre bilincinin gelişmesinde de yararlı olacak bu yarışmaya ilgili oda üyelerimizin katılmasını bekliyorum” dedi.