DOLAR
32,4003
EURO
34,5576
ALTIN
2.457,14
BIST
9.722,87


MİTSO VİNÇ OPERATÖRÜ KURSU AÇACAK

MİTSO VİNÇ OPERATÖRÜ KURSU AÇACAK
02.03.2015 16:56
0
A+
A-

*MİTSO’nun vinç operatörü kursuna katılmak isteyenlerin 13 Mart tarihine dek odaya başvurarak kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, vinç operatörü yetiştirmek amacıyla bir kurs açıyor. Meslek komitelerinden gelen talebi değerlendiren MİTSO yönetimi, vinç operatörlüğünü öğrenmek isteyenler için kurs düzenleyecek. Kursa katılmak isteyenlerin 13 Mart tarihine dek MİTSO’ya başvurması gerekiyor. Kursun açılabilmesi için başvuru sayısının 12’den çok olması isteniyor.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, işsizliğin ancak nitelikli eleman ve ara eleman yetiştirmekle olacağını belirterek “Nitelikli ve ara eleman olabilmenin yolu da eğitimden geçiyor. Bu nedenle üyelerimizin beklentileri, talepleri doğrultusunda mesleki beceri kazandırmaya yönelik eğitim kursları düzenlemeye devam edeceğiz. Üyelerimiz hangi alanlarda meslek edinmek istiyorlarsa veya mesleki becerilerini geliştirmek istiyorlarsa bizden eğitim talebinde bulunabilirler. MİTSO Yönetimi olarak biz de seve seve mesleki eğitim kursları açarız. Öncelikle, meslek komitelerimizden gelen talep doğrultusunda vinç operatörü kursu açacağız. Ancak başvuru sayısının 12’yi aşması gerekiyor” dedi.