DOLAR
32,5182
EURO
34,6404
ALTIN
2.434,48
BIST
9.645,02


MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer; “BANKALARIN İKİNCİ ŞUBELERİNİ AÇMALARINI BEKLİYORUZ”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer;  “BANKALARIN İKİNCİ ŞUBELERİNİ AÇMALARINI BEKLİYORUZ”
05.06.2017 08:42
0
A+
A-

*MİTSO, Milas’taki banka şubelerinin müdürlerinin “1 Haziran Bankacılar Günü” kutlayarak iftar yemeği verdi.

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, banka müdürlerine Milas’ta ikinci şubelerini açmalarını önerdi.

*MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, OSB’de arsa devrinin ve satışının mümkün olmadığını söyledi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, “1 Haziran Bankacılar Günü” nedeniyle Milas’taki bankaların şube müdürlerini iftar yemeğinde buluşturarak günlerini kutladı. Yemeğin ardından bir konuşma yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, banka müdürlerine Milas’ta ikinci şubelerini açmaları için öneride bulundu. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel de gecede yaptığı konuşmada Milas OSB’deki gelişmeleri anlatarak “OSB’de sanayi parseli alanlar bu parselleri hiçbir şekilde bir başkasına satamayacak veya devredemeyecek” dedi.

MİTSO, 1 Haziran Bankacılar günü nedeniyle Milas’taki bankaların şube müdürlerini iftar yemeğinde buluşturdu. Yemeğe, MİTSO’nun bazı Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldılar. Geçenin açılışında banka müdürlerinin 1 Haziran Bankacılar Günü’nü kutlayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Ülkemiz ve dünya ekonomisinin vazgeçilmez ve olmazsa olmaz kurumu olan bankalar ve bankacılık sektörünün Bankacılar Günü kutlu olsun” dedi. Türk bankacılığının kuruluşunda en büyük emek ve katkının Mithat Paşa tarafından verildiğini anlatan Reşit Özer Milas’ta ilk olarak 1889 yılında Ziraat Bankası’nın, ikinci olarak da 1928 yılında Türkiye İş Bankası’nın şube açtığını belirterek “Bugün Milas’ta 12 bankanın 17 şubesi ile bankacılık hizmeti verilmekte olduğu ifade ederek “Bankalarımızın artık ikinci şubelerini açmalarını bekliyoruz. Bazı bankalarımız ikinci şubelerini açtılar. Diğer bankaların da ikinci şubelerini açmalarını öneriyoruz” dedi.

Gecede bir konuşma yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yüksel de Milas OSB’deki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. OSB’de sanayi parselleri oluşturmak üzere kazı çalışmalarının devam ettiğini belirten Mustafa Yüksel, sanayi parseli alacakların buralara sanayi yatırımı yapmak zorunda olduğunu belirterek “Sanayi parselleri hiçbir şekilde bir başka kişiye satılamayacak, devredilemeyecek. Sanayi parseli alacakların bunu çok iyi bilmesi gerekiyor” dedi.

Daha sonra banka müdürleri Milas’taki bankacılık sektörü hakkındaki görüşlerini ve önerilerini dile getirdiler ve 1 Haziran Bankacılar Günlerini kutlayan MİTSO yöneticilerine teşekkür ettiler.