DOLAR
32,5684
EURO
34,9408
ALTIN
2.418,72
BIST
10.391,89


MİTSO YÖNETİM KURULU, BELEDİYE BAŞKANI TOKAT’I KUTLADI

MİTSO YÖNETİM KURULU, BELEDİYE BAŞKANI TOKAT’I KUTLADI
18.04.2014 17:14
0
A+
A-

IMG_1225*MİTSO Yönetim Kurulu’nun Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yaptığı ziyaret sırasında eski bakanlardan Milaslı Nahit Menteşe ve eşi Birsen Menteşe de Tokat’ı ziyarete geldiler.

 

*Ziyaret sırasında Belediye ile MİTSO’nun OSB konusunda sürdürdükleri işbirliği de değerlendirildi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yeniden seçilmesi nedeniyle kutlama ziyaretinde bulundu. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sami Kont ve Turgay Ertuğrul, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yiğit, Muhammet Tokat’a yeniden seçildiği görevinde başarılar dilediler.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Organize Sanayi Bölgesi konusunda son dönemde yaşanan gelişmeleri Muhammet Tokat’a aktarırken OSB konusunda kısa sürede olumlu sonuçlar alınacağını ve altyapı projelerinin onayından sonra altyapının yapılması için ihaleye çıkılacağını söyledi.

 

MİTSO Yönetiminin Muhammet Tokat’ı ziyareti sırasında eski bakanlardan Milaslı Nahit Menteşe ve eşi Birsen Menteşe Muhammet Tokat’ı ziyarete geldiler. Eski Bakan Nahit Menteşe, Milas ile ilgili çocukluk anılarından söz ederek “Ben çocukken Fevzi Çakmak Milas’a gelmişti. O zaman bir öğrenciler parkın önünde sıralanmış, onu beklemiştik. Şimdi hepsi gözümün önünde canlandı. Sonra Halil Menteşe’yi hatırlıyorum; kısa boylu şişman bir adamdı. Süsyolu’nda gider gelir, yürüyüş yapardı. Bugün gibi hatırlıyorum. Sonra ben İzmir’de Atatürk Lisesi’nde okurken okula ziyarete gelmişti. Beni tanıdı. Sen Milaslı falancanın oğlu musun?, diye sormuştu” dedi. Bir süre MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile de sohbet eden Nahit Menteşe, ilk kez Gümrük ve Tekel Bakanı olduğunda Milaslıların kendisini kutlamaya geldiklerini belirterek “Bütün Milas beni kutlamaya gelmişti. Gelenler arasında babanız Rüştü Özer ile amcanız Atıf Özer de vardı. İkisi de çok mutlu olmuşlardı. Babanızın gözleri dolmuştu. Sarıldık, kucaklaştık… Ne günlerdi o günler” diye konuştu. IMG_1221