DOLAR
33,0775
EURO
36,0498
ALTIN
2.560,56
BIST
11.064,85


MİTSO’DAN YENİ BİR UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DAHA…

MİTSO’DAN YENİ BİR UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DAHA…
02.05.2017 16:57
0
A+
A-

*MİTSO’nun KOSGEB işbirliğinde düzenleyeceği uygulamalı girişimcilik eğitimi için kayıtlar başladı. Kayıtlar, 5 Mayıs Cuma günü mesai saati bitimine dek sürecek.

*Eğitime 30 kişi katılabilecek. Başvurunun daha çok olması durumunda 8 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00’da eleme sınavı yapılacak.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muğla Müdürlüğü işbirliğinde yeni bir “uygulamalı girişimcilik eğitimi” düzenleniyor. Eğitime katılmak isteyenlerin 5 Mayıs 2017 Cuma günü mesai saati bitimine dek MİTSO’ya başvurarak kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

Ocak ayından bu yana dört uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenleyerek 109 kişiye eğitim veren MİTSO, Mayıs ayında yeni bir uygulamalı girişimcilik eğitimi daha düzenliyor. Uygulamalı girişimcilik eğitimi için başvurular başladı. Eğitime katılmak isteyenler 5 Mayıs Cuma günü mesai saati bitimine dek kimlikleriyle birlikte MİTSO’ya şahsen başvurarak ön kayıtlarını yaptırabilecekler. Eğitime, 30 girişimci adayı alınacak. Uygulamalı girişimcilik eğitimi için başvuruların 30’dan çok olması durumunda 8 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00’da yapılacak sınavla eğitime katılacak 30 kişi belirlenecek. Eğitim, 10 – 13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak ve dört gün boyunca 8’er saatten toplam 32 saat sürecek. Eğitimi, KOSGEB’in uzman eğitimcilerinden Psikolog, Eğitmen, Eğitim Değerlendirme Uzmanı Besim Ogelman verecek.

MİTSO’nun KOSGEB işbirliğinde düzenleyeceği uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde;

1 – Girişimcilik ve özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri

2 – İş planı kavramı ve öğeleri

3 – İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları

4 – İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar, konularında katılanlara bilgilendirmede bulunulacak.

KOSGEB / MİTSO işbirliğinde düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları kendi işyerlerini açtıktan sonra KOSGEB’den 50 bin liraya kadar hibe desteği, 100 bin liraya kadar da kredi alabilecekler. Hibe olarak verilecek destekle, işyerinin kirası ödenebilecek, personel gideri karşılanabilecek veya fatura karşılığında belgelenmek koşuluyla işyerinde kullanılan döşeme veya demirbaşların giderleri ödenebilecek.