DOLAR
32,9897
EURO
35,9977
ALTIN
2.581,59
BIST
11.064,85


MİTSO Yönetimi Askerlik Şubesi Başkanı Tgm. İsmail Can’ı ziyaret etti.

MİTSO Yönetimi Askerlik Şubesi Başkanı Tgm. İsmail Can’ı ziyaret etti.
09.09.2016 16:43
0
A+
A-

MİLAS’IN TARİHİ SEVER BİR ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANI VAR

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, bir süre önce Milas Askerlik Şubesi Başkanlığına atanan Personel Üst Teğmen İsmail Can’ı ziyaret ederek yeni görevi nedeniyle kutladı ve başarılar diledi. Kendisinin tarihe karşı çok ilgili olduğunu belirten Teğmen İsmail Can, göreve başlamasından bu yana geçen kısa süre içinde şehir içindeki ve yöredeki tarihi yerleri gezdiğini söyledi.

MİTSO yönetimi, bir süre önce Milas Askerlik Şubesi Başkanlığını sürdürmekte olan Personel Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Nadiroğlu’nun 66. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığına atanması üzerine Çan Askerlik Şubesi Başkanlığından Milas Askerlik Şubesi Başkanlığına atanan Personel Üsteğmen İsmail Can’ı ziyaret ederek kutladı ve başarılar diledi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen tarafından ziyaret edilen Üsteğmen İsmail Can, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MİTSO yöneticilerine teşekkür etti. Kendisinin Aydın’ın Kuyucak ilçesinden olduğunu belirten Üsteğmen Can, Milas’ı kısa sürede tanımaya çalıştığını ve yöredeki tarihi yerleri gezdiğini, şehir içindeki tarihi eserlerin, tarihi evlerin çok olmasına karşın özellikle bu evlerin bakımsızlığına şaşırdığını söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Üsteğmen İsmail Can’a hoşgeldiniz diyerek, yeni görevinde başarılar diledi. Milas’ın sahip olduğu 27 tarihi kent ve ören yeriyle önemli bir tarihi zenginliğe sahip olduğunu, Beçin ve Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezar alanının UNESCO’nun geçici kültür mirası listesinde yer aldığını anlatan Reşit Özer, “Bu tarhi eserler aynı zamanda Milas’a çok önemli bir kültür turizmi potansiyeli de kazandırıyor. Biz de Milas’ın bu zenginliklerini tanıtma gayreti içindeyiz” dedi.

mitso-askerlik-2