DOLAR
32,8997
EURO
35,8479
ALTIN
2.526,24
BIST
11.172,75


MİTSOda akreditasyon eğitiminde dördüncü aşama tamamlandı.

MİTSOda akreditasyon eğitiminde dördüncü aşama tamamlandı.
06.08.2013 17:45
0
A+
A-

*MİTSO’nun ulusal ve uluslararası düzeyde diğer odalarla hizmet kalitesi açısından denkliğinin sağlanması ve bu denkliğin onaylanması amacıyla başlattığı “akreditasyon” eğitiminin dördüncü aşaması da tamamlandı.

*MİTSO personeline TS EN ISO 9001: 2008 KYS standartları kapsamında toplam kalite ve iç denetim konusunda bilgi veren Prof. Dr. Fuat Önder bugüne dek verilen eğitim konusunda, hafta içinde personeli sınava alacak.

MİTSO’nun hizmet kalitesinin ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet kalitesine eriştirilerek denkliğinin ve tanınırlığının (akreditasyon) onaylanması eğitiminin dördüncü aşaması tamamlandı. MİTSO’nun akreditasyon eğitimi için hizmet alım sözleşmesi yaptığı Prof. Dr. Fuat Önder, MİTSO personeline verdiği 4 saat süren eğitim çalışmasında toplam kalite ve iç denetim konularında açıklamalarda bulundu.

MİTSO’nun TS EN ISO 9001 : 2008 KYS standartlarında uluslararası hizmet kalite standardına eriştirilmesi için oda personeline yönelik düzenlenen eğitimde Prof. Dr. Fuat Önder “toplam kalite” konusunda açıklamalar yaptı. Bir şirket için toplam kalite kavramının “şirketin tüm olanaklarını kullandığı sürekli gelişme yaklaşımı” olduğunu anlattı. Bu yaklaşım kapsamında bir şirketin tüm çalışanlarının katılımını sağlayarak müşterilerini kalite, maliyet, süre açısından memnun etmek için gerekli olan her şeyi yapması gerektiğini anlatan Prof. Dr. Fuat Önder daha sonra kuruluşların iç denetim sistemleri konusunda da açıklamalarda bulundu.

Denetimin; kuruluş içi denetim, kuruluş dışı denetim ve bağımsız denetim olarak yapılabileceğini belirten Prof. Dr. Fuat Önder denetimin aynı zamanda geliştirici ya da düzeltici işlemlere duyulan ihtiyacın saptanmasını sağlayan bir bilgi toplama uygulaması olduğunu anlatarak “Denetimin, bir suç veya suçlu arama amacı yoktur” dedi.

MİTSO personeline yönelik genel katılımlı dördüncü aşama eğitimin tamamlanmasından sonra akreditasyon ile görevli personelin eğitimini hafta içinde de sürdürecek olan Prof. Dr. Fuat Önder yine bu hafta içinde oda personelini bu güne dek eğitim çalışmasında işlenen konularla ilgili olarak sınava alacak.