DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20


Muğla Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği MİTSO’da… MİLAS HALILARININ BELGESELİNİ ÇEKMEK İSTİYORLAR

Muğla Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği MİTSO’da…   MİLAS HALILARININ BELGESELİNİ ÇEKMEK İSTİYORLAR
15.11.2018 15:13
0
A+
A-

Muğla Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği yöneticileri Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. Dernek yöneticileri, Milas el halılarının belgeselini çekmek istedikleri belittiler.

Muğla Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Günay, Sayman Necla Özkan ve Üye Nurettin Karaduman; MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında dernek çalışmalarını anlatan Ali Murat Günay, MİTSO’nun Sümer Holding’den coğrafi işaret hakları devraldığı Milas el halılarının  bir belgeselini yapmak istediklerini ifade etti. Belgeselde koyunlardan yün kırkımından başlayarak halının tüm evrelerinin kayıt altına alınmasını arzu ettiklerini belirten Ali Murat Günay, belgesel için Milas’ın halıcı köylerinde çalışmalar yapmak istediklerini anlattı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, dernek yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Biz yüzlerce yıllık halı geleneğimizin yaşatılmasını istiyoruz. Bu nedenle Milas el halılarının coğrafi işaret haklarını, tasfiye sürecindeki Sümer Holding’den devraldık. Bundan sonra Milas el halılarının coğrafi işaret standartlarına uygun olarak dokunarak kalitesinin korunması için çalışmalarımız olacak. Sizin hazırlamayı düşündüğünüz Milas halıları belgeseli bu süreçte yararlı bir çalışma olacaktır” diye konuştu.