DOLAR
32,5888
EURO
34,8254
ALTIN
2.495,83
BIST
9.452,00


MİTSO’NUN 2, 3 VE 4 NO’LU MESLEK KOMİTELERİ TOPLANDI

MİTSO’NUN 2, 3 VE 4 NO’LU MESLEK KOMİTELERİ TOPLANDI
14.11.2014 14:35
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2, 3 ve 4 No’lu meslek komiteleri ortak toplantısı yapıldı. MİTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Meslek Komiteleri Koordinatörü Halil İbrahim Gülen, toplantının açılış konuşmasında meslek komitelerinin TOBB’ye kadar uzanan mesleki örgütlenmede ilk adımı oluşturduğunu ve bu nedenle komitelerin verimli çalışması durumunda bunun sonuçlarının TOBB’ye kadar yansıyacağını söyledi. Meslek komitesi üyelerinin komite toplantılarına aktif olarak katılmasını isteyen Halil İbrahim Gülen, komitelerin sadece mesleki sorunlarını yansıtmakla kalmamasını oda faaliyetleriyle de ilgili önerilerin dile getirilmesini istedi. Gülen “Sizin bu toplantılarda dile getireceğiniz sorunlar veya öneriler yönetim kurulumuzda değerlendirilecek, yapılabilecekler bu doğrultuda yapılacak ve gerektiğinde talepleriniz TOBB’ye ve TOBB kanalıyla ilgili bakanlıklara kadar götürülecektir” dedi. Gülen ayrıca meslek komitelerinin faaliyetlerinin bundan böyle odanın web sayfasında da yayınlanacağını sözlerine ekledi. Gülen ayrıca MİTSO’nun da öncülüğünde v e katkılarıyla 29 – 30 Kasım’da Milas Zeytin Hasadı Şenliği düzenleneceğini, OSB’nin altyapı ihalesinin yapıldığını ve Aralık ayı içinde altyapı çalışmalarının başlamasının beklendiğini de belirterek komite üyelerine söz verdi.

Daha sonra toplantıya katılan meslek komiteleri üyeleri çeşitli konulardaki eleştirilerini ve önerilerini dile getirdiler. Komite üyeleri zeytinyağı tadım uzmanlığı eğitimi yapılmasını, binaların plan tadilatlarının bütün bina projesi yerine sadece ilgili bölümle ilgili olarak yapılması için girişimde bulunulmasını, oda faaliyetleriyle ilgili üyelere duyuruların daha önceden yapılmasını önerdiler.

Yapılan görüşmelerin ardından  MİTSO Yönetim Kurulu Meslek Komiteleri Koordinatörü Halil İbrahim Gülen iletilen sorunların ve önerilerin yönetim kuruluna aktarılacağını ve gereken değerlendirmenin yapılacağını ifade etti.

IMG_3521