DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


MİTSO’DA EĞİTİME DEVAM

MİTSO’DA EĞİTİME DEVAM
08.10.2014 16:58
0
A+
A-

*TOBB’nin Avrupa Birliği ölçütlerinde hizmet kalitesi ölçümleme sistemi olarak tanımlanabilecek akreditasyonda sahip olduğu C sınıfı belgeyi A’ya yükseltmeyi hedefleyen MİTSO’da eğitim sürüyor.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, C sınıfı akreditasyon belgesini A sınıfına yükseltebilmek amacıyla yoğun şekilde eğitim çalışmalarını sürdürüyor. MİTSO’nun akreditasyon danışmanlığını yapmakta olan Prof. Dr. Fuat Önder tarafından oda çalışanlarına yönelik düzenlenen ve yaklaşık 4 saat süren eğitim çalışmasında “hizmette kalite” ve “kalite denetimi” konuları üzerinde duruldu.

Prof. Dr. Fuat Önder, MİTSO çalışanlarına müşterinin veya oda üyelerinin her zamanki beklentisinin “Düzeltmelere gerek kalmadan / bir seferde”, “Gecikme olmadan / tam zamanında, “Ara sıra değil / her seferinde” aynı kalitede hizmet almak olduğunu anlattı. Kalite kavramının sekiz boyutu olduğunu belirten Prof. Fuat Önder bunların; performans, standartlarda uygunluk, güvenilirlik, dayanıklılık, hizmette görünürlük, estetik ve geçmiş performanslara dayalı itibar olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Fuat Önder, denetim aşamalarının ise hazırlık, planlama, açılış, denetimin yürütülmesi, denetimin etkinliğinin gözden geçirilmesi, ara toplantılar, değerlendirilmelerin belgeleştirilmesi, bulgular, düzeltici etkinlikler ve zamanlama üzerinde anlaşma sağlanması, sonuçların raporlaştırılması, kapanış toplantısı ve takip denetimlerinden oluştuğunu belirtti.

Çalışmaların mutlaka planlamaya, programlanmaya dayandırılması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Fuat Önder çalışmaların yazılı programlamalarla yürütülmesi gerektiğinin de altını çizerek bu konuda izlenmesi gereken yöntemin “yazdığını yap, yaptığını yaz” şeklinde özetlenebileceğini anlattı.

MİTSO’nun akreditasyon süreci kapsamındaki eğitimleri önümüzdeki haftalarda da oda çalışanlarına, oda yönetimine ve oda meclisine yönelik olarak devam edecek.