DOLAR
33,0067
EURO
35,9945
ALTIN
2.570,47
BIST
11.064,85


MİTSO’DA “İLETİŞİM AİLEDE BAŞLAR”

MİTSO’DA “İLETİŞİM AİLEDE BAŞLAR”
22.02.2017 16:18
0
A+
A-

*Milas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “İletişim ailede başlar” konulu eğitimi sunan Kişisel Gelişim Uzmanı ve Aile Danışmanı Ayşe Sandal yapıcı bir tartışma yapılabilmesi için yüzünüzdeki gülümsemeyi asla bozmayın” dedi.

 

            Üye eğitimlerini sürdüren Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “İletişim ailede başlar” konulu eğitimleri sunan Kişisel Gelişim Uzmanı Ayşe Sandal kişiler arasında yapıcı bir tartışmanın geliştirilebilmesi için tartışan kişinin yüzündeki gülümsemeyi asla bozmaması gerektiğini söyledi.

            MİTSO tarafından üyelerin insan ilişkilerinde daha başarılı olabilmeleri amacıyla iletişim eğitimi düzenlendi. Birer hafta arayla iki kez düzenlenen eğitime MİTSO personeli ve üyelerinin yanısıra konuya ilgi duyanlar da katıldılar. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Aile Danışmanı Ayşe Sandal tarafından verilen eğitimlerde insanların yüz yüze iletişimde başarılı olabilmelerinin yöntemleri anlatıldı.

            “İletişim Ailede Başlar” adıyla düzenlenen iletişim eğitimini sunan Ayşe Sandal, sağlıklı bir iletişimin altyapısının ilk olarak ailede oluşturulduğunu ve aile içinde geliştiğini anlattı. Ayşe Sandal kişilerin yapıcı bir tartışmayı geliştirebilmeleri için öncelikle yüzlerindeki gülümsemeyi asla bozmamaları gerekir” dedi. Sandal, daha sonra kişisel iletişim ve sağlıklı bir tartışmanın sürdürülebilmesi için yapılması gerekenleri şöyle sürdürdü:

            “Yapıcı bir tartışmanın geliştirilebilmesi için şunlara dikkat edilmelidir: Yüzünüzdeki gülümsemeyi asla bozmayın. Şikayetinizi kısaca açıklayın. Zira, uzun şikayet listesini sıralamak karşınızdakinin dikkatini dağıtacaktır.

            Şikayetinizi açıklarken asla suçlamada ve eleştiride bulunmayın.

            Tartışma esnasında suçlama yaptığınız anda karşınızdaki kişi tartışmanın ana konusundan kopar ve kendini savunmaya odaklanır. Suçlamak yerine nasıl hissettiğinizi ve olayı nasıl gördüğünüzü ifade edin.

            Konuşmanıza önce olumlu bir cümle ile başlayın”.