DOLAR
32,5976
EURO
34,7516
ALTIN
2.491,67
BIST
9.524,59


MİTSO’DA SEKTÖRLER TOPLANTISI : BALIKÇLAR SORUN VE ÖNERİLERİNİ ANLATTILAR

MİTSO’DA SEKTÖRLER TOPLANTISI :  BALIKÇLAR SORUN VE ÖNERİLERİNİ ANLATTILAR
15.11.2018 14:46
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda çeşitli sektörlerin sorunlarını ve önerilerini değerlendirmek amacıyla başlatılan sektörler toplantılarının ilki balıkçılarla yapıldı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in başkanlığında yapılan toplantıya Gümüşdoğa, Sürsan, Abalıoğlu, Durmazlar, Yalçınkaya Balıkçılık firmaları ile aynı zamanda toprak havuz balık üreticisi de olan MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit de katıldı.

Toplantıda kültür balıkçılığı sektörünün sorunları, beklentileri ve önerileri ile sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yapılabilecekler değerlendirildi. Sektörün önde gelen firmalarından Gümüşdoğa Yönetim Kurulu Başkanı Halil Gümüşel Ziraat Bankası kredilerinin arttırılmasını önerirken Yalçınkaya Balıkçılık Firması Yöneticisi Fazlı Yalçınkaya da Milas’ta bir balıkçılık fuarı düzenlenmesini istedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise bu tür sektör toplantılarını sık sık yapmayı arzu ettiklerini belirterek “Amacımız, sizlerin sorunlarını, isteklerini, önerilerini TOBB’ye ve TOBB kanalıyla ilgili makamlara iletmek. Bu tür talepler ve önerilerle ilgili olarak zaman zaman milletvekillerimize de raporlar sunuyoruz. Onlar da bu sorunları Meclis’te dile getiriyorlar. Yani sizin dilek ve önerileriniz hiçbir zaman burada kalmıyor, iletilmesi gereken en üst yetkili makamlara iletiliyor” diye konuştu.