DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MİTSO’da tedbir elden bırakılmıyor… ÇALIŞANLARIN KORONAVİRÜS KAN TESTLERİ TEMİZ ÇIKTI

MİTSO’da tedbir elden bırakılmıyor… ÇALIŞANLARIN KORONAVİRÜS KAN TESTLERİ TEMİZ ÇIKTI
17.02.2021 14:36
0
A+
A-

Covid-19 salgınına karşı ortam ilaçlaması, maske, hijyen uygulamaları gibi önlemleri titizlikle sürdüren Milas Ticaret ve Sanayi Odasında sık sık da Oda çalışanlarının koronavirüs için kan testleri yapılıyor. MİTSO çalışanlarının en son yapılan kan testlerinde de koronavirüse rastlanmadı.

MİTSO’da işlem için gelen üyelerin ve Oda çalışanlarının Covid-19 salgınına karşı korunması amacıyla önlemler titizlikle sürdürülüyor. Sık sık ortam ilaçlaması yapılan MİTSO’da sıkça dokunulan yüzeylerin hijyenik temizliği, maske ve mesafe kuralları uygulanırken Oda çalışanlarının da koronavirüs için sık sık kan testleri yapılıyor. MİTSO’nun anlaşmalı sağlık kuruluşu olan Dünya Deva Acil Sağlık Hizmetleri Ltd. Şirketi tarafından yapılan kan testlerinde sonuçlar yüzde doksana yakın kesinlikle on dakika içinde alınabiliyor. MİTSO’da en son dün yapılan koronavirüs taramasında firmanın Acil Tıp Teknikeri (Paramedik) Ayşe Aşık tarafından Oda çalışanlarından alınan kan örneklerinin 10 dakika içinde taraması yapıldı. Testlerin sonucunda oda çalışanlarında koronavirüse rastlanmadı.

MİTSO çalışanlarının koronavirüs kan testlerini yapan ve Odanın da üyesi olan Dünya Deva Acil Sağlık Hizmetleri Ltd. Şirketi Sahibi Zeki Ölken, testlerin yaklaşık yüzde 90 kesin sonuç verdiğini belirterek “MİTSO üyesi bir kuruluş olarak düzenli aralıklarla Oda çalışanlarının koronavirüs için kan testlerini yapıyoruz. Testler uzmanımız Acil Tıp Teknikeri (Paramedik) Ayşe Aşık tarafından çalışanların el parmaklarından alınan kan örnekleriyle yapılıyor. Test sonuçlarını 10 dakika içinde alabiliyoruz. Son yaptığımız testlerde, çalışanların kan örneklerinde koronavirüs bulgusuna rastlamadık. Testleri bundan sonra da yine düzenli aralarla sürdüreceğiz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Oda olarak koronavirüs salgınına karşı her türlü önlemi titizlikle uyguladıklarını belirterek “Odamızı sık sık ilaçlatıyoruz. Ayrıca sıkça temas edilen yüzeylerin hijyenik temizliğine özen gösteriyoruz. Maske ve mesafe kurallarına da odamızda titizlikle uyuluyor. Tüm bu önlemlere rağmen zaman zaman da çalışanlarımızın koronavirüs için kan testlerini yaptırarak tedbiri elden bırakmıyoruz” diye konuştu.

Yazı detayını buraya yazınız