DOLAR
32,5100
EURO
34,6088
ALTIN
2.493,46
BIST
9.548,09


MİTSO’DAN YENİ YILIN İLK ZİYARETİ CHP’YE

MİTSO’DAN YENİ YILIN İLK ZİYARETİ CHP’YE
05.01.2018 15:54
0
A+
A-

*CHP İlçe Yönetimine yaptığı ziyaret sırasında MİTSO’nun Milas ürünlerine coğrafi işaret almak üzere yaptığı çalışmaları anlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Coğrafi işaretli ürün sayısı ne kadar çok artarsa bu Milas ekonomisine artı değer olarak geri dönecektir” diye konuştu.

 

            Reşit Özer başkanlığındaki Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi yeni yılın ilk ziyaretini Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Yönetimine yaptı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Sayman Üye Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hayati Çorbacı ve Soner Çamlıbelen, CHP’nin bir süre önce yapılan ilçe kongresinde yeniden ilçe başkanlığına seçilen Suat Özcan ve yeni yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek kutlama dileklerini ilettiler.

Ziyaret sırasında CHP yöneticilerine MİTSO’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Bildiğiniz gibi bir süre önce Milas zeytinyağına coğrafi işaret aldık. Bunun Milas ekonomisine girdisi yaklaşık 200 milyon lira olacaktır. Ardından Milas zeytinyağına AB’den de coğrafi işaret almak üzere başvurumuzu yaptık. Başarırsak, Milas zeytinyağı, AB’den coğrafi işaret tescili almış ilk zeytinyağı olacaktır. Ayrıca Milas yağlı zeytini ve Milas tepsi böreği için de coğrafi işaret almak üzere başvuruda bulunduk. Sümer Holding’den de Milas halılarının coğrafi işaret tescilini devralmak üzere girişimler sürüyor. Bu yıl içinde bunu da çözümleyeceğimizi umuyorum” diye konuştu. Konuşmasında coğrafi ürünlerin ekonomiye katkısının önemini vurgulayan Reşit Özer, “Milas olarak coğrafi işaretli ürün sayımız ne kadar çok artarsa, bu Milas ekonomisine artı değer olarak geri dönecektir” dedi.

CHP İlçe Başkanı Suat Özcan da MİTSO yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek ülke sorunları hakkında partisinin ve Milas’ın beklentileri konusunda ise kendi görüş ve eleştirilerini dile getirdi. Suat Özcan, MİTSO’nun çalışmalarını da yakından takip ettiklerini belirterek oda yönetimine başarı dileklerini iletti.