DOLAR
32,5872
EURO
34,7956
ALTIN
2.497,71
BIST
9.453,80


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harmandar MİTSO’da…

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harmandar MİTSO’da…
24.04.2018 14:37
0
A+
A-

“MİLAS’A İKİ FAKÜLTE DAHA İSTİYORUZ; BİRİSİ SİZDEN BİRİSİ BİZDEN”

 

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO’yu ziyaret eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar’dan Milas’a Veteriner Fakültesi’nin yanısıra iki fakülte daha istedi.

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, açılmasını istediği iki fakültenin binalarından birisinin TOBB tarafından yaptırılabileceğini belirterek “İki fakülte binasından birisini biz yaptıralım, birini de siz” dedi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Odayı ziyaret eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar‘dan Milas’a Veteriner Fakültesi’nin yanısıra iki fakülte daha açılmasını talep etti. Reşit Özer, iki fakülte binasından birisinin TOBB tarafından yaptırılabileceğini belirterek “İki fakülte binasından birisini biz yaptıralım, birini de siz” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar; üniversitenin Köyceğiz Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Ali Özler ve Milas Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ünal Dereli ile birlikte MİTSO’yu ziyaret ettiler. Bir süre önce yapılan Oda seçimlerinden başarıyla çıkan Reşit Özer ve yönetimini kutlayan Prof. Dr. Mansur Harmandar ve beraberindekiler, yeni dönem için başarılar dilediler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Ejder Üstek, Oda Meclisi Üyeleri Reşat Uygun ve Murat Sodra tarafından karşılanan Rektör Prof. Dr. Harmandar ve beraberindekiler, Milas Veteriner Fakültesi’nin bu yıl 40 gündüz ve 40 gece olmak üzere 80 öğrenci almak üzere hazırlıklarını sürdürdüğünü belirterek “Şu anda laboratuar yapılıyor. TKİ’den devralınan arazideki binaların da fakülte binası olarak kullanılabilmesi için ufak tefek onarımlar yapılıyor. Bu hazırlıklar kısa sürede bitirilecek ve bu yıl gündüz bölümüne 40, akşam bölümüne de 40 olmak üzere 80 öğrenci almak için YÖK’e başvurumuzu yaptık” dedi. Prof. Dr. Mansur Harmandar, ziyaret sırasında üniversite olarak yaptıkları çalışmaları da anlatarak “Teknopark kuruldu. Teknopark’ın kurulmasında bütün Muğla’yı bütünleştirdik. Büyük firmaları, Muğla’daki Ticaret ve Sanayi Odalarını Teknopark’a aldık. Önde gelen herkesi, her kurumu aldık. Teknopark, çok başarıla çalışmalar yapacaktır” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın ve beraberindekilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirterek “Biz MİTSO olarak Milas’ın bir üniversite şehri olmasını istiyoruz. Milas, bir üniversite şehri olmak için çok uygun konumda. Bu nedenle sizden Veteriner Fakültesi’nin yanısıra iki fakülte daha istiyoruz. Bunlardan birisinin binasını biz yaptırabiliriz. TOBB’nin verdiği bir söz var; TOBB ilk kez bir ilçeye bir okul binası yaptıracak. Bunun sözünü bize verdi. TOBB’nin yaptıracağı okul binasının fakülte binası olmasını talep edebiliriz. Bu durumda, açılmasını istediğimiz iki fakülte binasının birisini biz yaptıralım. Diğer fakültenin binasının da siz yaptırın. Yine de ikinci fakülte binasının yapımına biz de destek olalım. Milas’a iki fakülte daha kazandıralım” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, daha sonra ziyareti nedeniyle Prof. Dr. Mansur Harmandar’a, üzerinde Hekatomnos lahitinden bir kabartma fotoğrafının olduğu porselen bir anı tabağı armağan etti