DOLAR
32,9026
EURO
35,8618
ALTIN
2.526,72
BIST
11.172,75


MİTSO’DAN YUNANİSTAN’A DOSTLUK ELİ

MİTSO’DAN YUNANİSTAN’A DOSTLUK ELİ
20.12.2013 16:53
0
A+
A-

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Theodore N. Tsakiris’i ziyaret etti. Özer, Başkonsolos Tsakiris’i Milas’a davet etti.

 

*Reşit Özer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Tsakiris iki ülke gençlerinin birbirini daha yakından tanıması ve dost olmasını arzu ettiklerini söyledi.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yunanistan’a zeytin dalı uzatıldı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Theodore N. Tsakiris’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında iki ülke arasında dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla gençlerin katılımıyla oluşturulacak sportif ve kültürel faaliyetler görüşüldü. Reşit Özer’i büyük bir konukseverlikle ağırlayan Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Tsakiris iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin geliştirilmesinden büyük memnuniyet duyacaklarını belirtti.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, beraberinde odanın Projeler Sorumlusu Gülay Aytaç ve Basın Danışmanı Olcay Akdeniz olduğu halde Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Theodore N. Tsakiris’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Milas’ın tarihi, kültürel, turistik ve ekonomik değerlerinden söz eden Reşit Özer, Başkonsolos Theodore N. Tsakiris’i ve konsolosluk personelini Milas’a davet etti. MİTSO üyelerine AB vizesi konusunda kolaylık sağlanması konusunda da ricada bulunan Reşit Özer, iki ülke arasında çocukların ve gençlerin birbirlerini daha iyi tanımaları için ortak sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenmesini önerdi. Özellikle Milaslı gençlerin 12 Adalar gençleri ile karşılıklı sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunabileceklerini, bu konuda ortak gençlik kampları düzenlenebileceğini anlatan Reşit Özer, bu faaliyetlerin iki ülke arasındaki dostluğun ve barışın sağlam temeller üzerine oturtulmasına katkıda bulunacağını belirtti.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in ziyaretinden çok memnum kaldığını belirten Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Tsakiris, “Bizim gençlik yıllarımız çok kötü bir döneme denk geldi. O dönemde Türk – Yunan ilişkileri oldukça kötü bir dönemden geçiyordu. Biz bunun sıkıntısını hep yaşadık. Gençlerimizin barış ve dostluk içinde yaşamalarını arzu ederiz. Bunun için de elimizden geleni yapmaya hazırız. Gençlerimiz karşılıklı olarak birbirlerini ziyaret etsinler. Birbirlerini daha yakından görsünler, tanısınlar. Buna çok seviniriz. Bu konuda geliştirilecek projelere de destek vermeye hazırız” diye konuştu.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in kendilerini Milas’a davetini de değerlendiren Başkonsolos Tsakiris “Sizin anlattıklarınızdan çok etkilendim, Milas’ı merak ediyorum. En kısa sürede davetinize karşılık Milas’ı ziyaret etmek isterim” dedi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın en önemli ürününün zeytin olduğunu belirterek Başkonsolos Tsakiris’e Milas zeytinyağı armağan etti.YUNAN KONSOLOS 3