DOLAR
32,6959
EURO
34,9191
ALTIN
2.433,41
BIST
10.568,72


MİTSO’nun ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Reşit Özer: “YANAN BÖLGELERDE EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ HAYVAN VE ARI YEMİ”

MİTSO’nun ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Reşit Özer: “YANAN BÖLGELERDE EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ HAYVAN VE ARI YEMİ”
27.08.2021 15:09
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odasının ağustos ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda, konuşan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit özer orman yangını geçiren bölgelerde en önemli ihtiyaç maddesinin hayvanlar ve arılar için yem olduğunu söyledi. Toplantıda, MİTSO’nun temmuz ayı kati mizanı, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

MİTSO’nun ağustos ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açıldı. Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okunan MİTSO’nun temmuz ayı kati mizan cetvelinin alacak ve bodrç kısımlarının 247 bin 192 TL, alacak borç bakiyesinin ise 67 bin 969 TL olduğu belirtildi. Kati mizan üzerine söz almak isteyen olmayınca yapılan oylamada oturumda hazır bulunan meclis üyelerinin oy birliği ile temmuz ayı kati mizanı kabul edildi.

Oturumun dilek ve temenniler maddesinde konuşan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, mart ayında yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle ertelenen Milas 12. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın 1 / 4 Eylül tarihleri arasında yapılacağını ve fuarda UMİTSO’nun da bir stant açacağını belirterek meclis üyelerini fuara davet etti.

Reşit Özer konuşmasında Milas’ta etkili olan orman yangınları nedeniyle gelen yardımlarını yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yanan mahallelere dağıttıklarını ve yanan bölgelerde en büyük ihtiyaç maddesinin hayvanların ve arıların beslenmesi için ot, saman ve arı keti olduğunu ifade ederek “Yanan bölgelerdeki halkın en önemli ihtiyacı hayvanlarını besleyebilmek. Her yer yanmış durumda ve hayvanların yiyebileceği ot, saman yok. Aynı durum arılar için de  geçerli. Çam ağaçları, çiçekler yandığı için arıların yiyebileceği bir şey kalmamış. Acilen hayvan ve arı yemi bulunması gerekiyor. Bu yönde arayışlarımız, girişimlerimiz sürüyor” dedi.

Toplantıda başka söz almak isteyen olmayınca oturum Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından kapatıldı.