DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


MİTSO’nun belediyelerden talebi: “KARAYOLU KENARLARINA YEREL ÜRÜN SATIŞ YERLERİ YAPILSIN, TAĞŞİŞLİ ZEYTİNYAĞI SATIŞI ENGELLENSİN”

MİTSO’nun belediyelerden talebi:    “KARAYOLU KENARLARINA YEREL ÜRÜN SATIŞ YERLERİ YAPILSIN, TAĞŞİŞLİ ZEYTİNYAĞI SATIŞI ENGELLENSİN”
02.09.2020 11:55
0
A+
A-

Aralarında CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Parti Meclisinin Muğlalı üyesi Gizem Sayar Özcan, İl Başkanı Adem Zeybekoğlu‘nun da olduğu bir grup CHP’li MİTSO’yu ziyaret etti. Ziyaret sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, belediyelerden karayolu kenarlarına yerel ürün satış yerleri yapmalarını ve tağşişli zeytinyağı satışının önlenmesi için denetimler yapmalarını istedi.

            CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP Parti Meclisi Üyesi Gizem Sayar Özcan, Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat İl Kadın Kolları Başkanı Aysun Korkut Demirel ile CHP’li bazı belediye meclisi üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Milas Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler. Kısa bir süre önce yapılan CHP kurultayında Muğla’dan parti meclisine seçilmeyi başaran Gizem Sayar Özcan‘ı tanıtmak ve yerel sorunları not etmek amacıyla yapıldığı belirtilen ziyaret sırasında bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe “Muğla’dan partimizin Parti Meclisine girmeyi başaran Sayın Gizem Sayar Özcan, sizlerin görüşlerini, önerilerini, sorunlarını partimizin genel merkezine iletecek. Orada sorunlar için politikalar belirlenmesine katkıda bulunacak” dedi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, CHP’lilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Biz Milas için çalışıyoruz. Milas’ın ürünlerinin tanıtımını yapmaya çalışıyorz. Fakat bunların satışının yapılabildiği yerler yok” dedi. Reşit Özer,  Karayolu üzerine Milas ürünlerinin satışının yapılabildiği yerler yapılması gerektiğini belirterek  “Bunu başta Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Milas Belediyesinden bekliyoruz” diye konuştu. Pazaryerlerinde ve yol kenarlarınd tağşişli zeytinyağı satışına da dikkat çeken Reşit Özer “Pazaryerlerinde, karayolu kenarlarında, tağşişli zeytinyağı satışları yapıldığına ilişkin duyumlar ve şikayetler alıyoruz. Biz Milas zeytinyağının marka değerini yükseltmek için çaba gösterirken Milas’ta veya dışarıda Milas zeytinyağı adıyla tağşişli zeytinyağı satışı yapılması çok yanlış. Bu durum mutlaka önlenmeli. Başta Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Milas Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerin  tağşişli zeytinyağı satışlarını önlemek için pazaryerlerinde, yol kenarlarında denetimler yapmasını istiyoruz” diye konuştu…

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, daha sonra Muğla’dan CHP Parti Meclisine seçilen Gizem Sayar Özcan‘ı kutlayarak başarılar diledi ve ziyareti anısına üzerinde Hekatomnos Anıtmezarı Lahitinden bir görüntü olan tabak armağan etti.