DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


MİTSONUN MAYIS AYI SANTRANÇ TURNUVASININ BİRİNCİSİ AŞKIN BİNBİR

MİTSONUN MAYIS AYI SANTRANÇ TURNUVASININ BİRİNCİSİ AŞKIN BİNBİR
06.08.2013 17:40
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkısıyla Milas Satranç İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen ve UKD sıralaması en yüksek 30 satranç sporcusunun iki gün boyuca yarıştığı turnuvanın şampiyonu Aşkın Binbir oldu.
MİTSO ve Milas Satranç İlçe Temsilciliğinin aldığı bir kararla bundan böyle her ay gerçekleştirilmesi kararlaştırılan satranç yarışmasının ilki olan Mayıs Ayı Satranç Turnuvası 25 – 26 Haziran’da MİTSO salonunda yapıldı. Cumartesi günü başlayan ve Pazar günü akşama doğru sona eren turnuvaya farklı yaşlardan UKD sıralaması en yüksek 30 satranççı yarıştı. Oldukça çetin karşılaşmaların yaşandığı turnuvayı Aşkın Binbir kazandı. Dr. Hüseyin Zafer Alkaya ikinci, Egemen Gümüşkaya ise üçüncü oldular.
Turnuva Direktörlüğünü Elif Vildan Altunbozar ile Baş Hakemliğini Tuğrul Okar’ın yaptığı turnuvada ilk üç dereceyi paylaşan satranççılara madalyalarını takan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna düşünme disiplinini öğreten satranç turnuvasına katılan ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederek MİTSO’nun satranç sporuna olan desteğinin her zaman süreceğini söyledi.
Söke ve Muğla’da iki konuk satranççının da katıldığı turnuvada yarışan satranççıların adları şöyle sıralanıyor: Aşkın Binbir, Hüzeyin Zafer Alkaya, Egemen Gümüşkaya, Dündar Burhan, Abdurrahim Çam, Ali Ülgün, Mustafa Kocabaş, Burak Günay, Gizem Demir, Süleyman Çıracı, Ozan Emre Aydın, Doğu Balaban, Oktay Çelik, Mete Zorlu, Ada Çelik, Nuri Kaya, Emre Efe Zorlu, Erdoğan Onat, Erdal Eren Bayar, Ergün Zorlu, Bilge Mehmnet, Tugay İşçi , Efe Mert Akbaş, Fatih Eren Alkaya, Mehmet Emirhan Şen, Mert Bahar, Görkem Uzun, Birol Mert Barlak, Orhan Şerif Güney ve Şahin Bayar.