DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


MİTSO’nun Şubat ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. YÖNETİM KURULU OYBİRLİĞİ İLE İBRA EDİLDİ

MİTSO’nun Şubat ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. YÖNETİM KURULU OYBİRLİĞİ İLE İBRA EDİLDİ
01.03.2019 14:39
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Şubat ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Mustafa Yüksel‘in başkanlığında açılan oturumda 2018 yılının gelir / gider hesap çizelgeleri MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okundu. Meclis Başkanı Mustafa Yüksel’in yaptığı oylama sonucunda, oturumda hazır bulunan meclis üyelerinin oybirliği odanın 2018 yılı gelir / gider çizelgesi kabul edilerek yönetim kurulu ibra edildi. Oturumda, 2019 yılı Ocak ayının kati mizan cetveli de yine meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

            Gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından söz alan Meclis Üyesi Reşat Uygun 14 Haziran 2019 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Muğla’da “4. Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Konferansı” düzenleneceğini, konferansın “Yerel Yönetimlerde de Enerji Üretimi ve Kooperatifler” olacağını belirterek MİTSO’nun da bu organizasyonda yer almasını önerdi. Konunun incelenerek gelecek meclis toplantılarında değerlendirilmesi uygun görüldü.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de son bir aylık dönemdeki oda faaliyetlerini özetlediği konuşmasında GEKA’nın 2019 yılı hibe destek programının açıklandığını belirterek bu destekten yararlanmak isteyenlerin 6 Mayıs’a kadar projelerini teslim etmeleri gerektiğini bildirdi. Reşit Özer, hibe destekleri konusunda GEKA’nın açıkladığı takvim çerçevesinde 14 Mart’ta MİTSO’da bir bilgilendirme toplantısı yapacağını da ifade ederek meclis üyelerini bu toplantıya davet etti. MİTSO’nun akreditasyon denetiminden geçmeyi başaran 103 oda ve borsa ile birlikte Ankara’da düzenlenen törenle akreditasyon belgesini aldığını anlatan Reşit Özer, MİTSO’nun yeniden akredite olmasında emeği geçen oda personeline teşekkür etti.