DOLAR
32,4199
EURO
34,4363
ALTIN
2.489,53
BIST
9.679,80


Muğla Borsa ve Odaları Türk Patent ve Marka Kurumu’nda… MİTSO’DAN TÜRK PATENT’E COĞRAFİ İŞARETLİ MİLAS TEPSİ BÖREĞİ…

Muğla Borsa ve Odaları Türk Patent ve Marka Kurumu’nda… MİTSO’DAN TÜRK PATENT’E COĞRAFİ İŞARETLİ MİLAS TEPSİ BÖREĞİ…
30.03.2021 17:22
0
A+
A-

Koronavirüs salgını sürecinde üyelerinin dileklerini ve önerilerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile bazı Bakanlıklara iletmek üzere Ankara’da bulunan Muğla Borsası ve Odalarının Yönetim Kurulu Başkanları Türk Patent ve Marka Kurumu’nu da ziyaret ederek yeni coğrafi işaretler için bilgi aldılar. Ziyaret sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, TPMK Başkanı Prof. Dr. Habip Asan‘a coğrafi işaretli Milas tepsi böreği ikram etti.

Koronavirüs sürecinde yaşanmakta olan sorunlara ilişkin üyelerinin dilek ve önerilerini iltemek üzere bazı Bakanları ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eden Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Mutlu Ayhan ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ı ziyaret ettiler. Prof. Dr. Habip Asan’dan yeni coğrafi işaret alınması düşünülen ürünler hakkında bilgi alan Muğla Borsa ve Oda başkanları AB coğrafi işaret süreci hakkında da sorular yönelttiler.

Ziyaret sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, TPMK Başkanı Prof. Dr. Habip Asan‘a coğrafi işaretli Milas tepsi böreği ikram etti. Ayrıca AB’den coğrafi işaret almak üzere başvurusu yapılan Milas yağlı zeytini hakkındaki gelişmeleri de soran Reşit Özer, Milas zeytinyağına olduğu gibi yağlı zeytinine de AB coğrafi işareti almakta kararlı olduklarını belirtti.

Muğla’nın yöreye özgü ürünleriyle çok zengin bir bölge olduğunu belirten TPMK Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan da yeni ürünler için başvuruda bulunmak isteyen Muğla odalarına yardımcı olacaklarını ifade etti.

 

Yazı detayını buraya yazınız