DOLAR
32,5117
EURO
34,5921
ALTIN
2.492,39
BIST
9.548,09


MUĞLA VERDGİ DAİRESİ BAŞKANINDAN MİTSO’YA YAPILANDIRMA TEŞEKKÜRÜ

MUĞLA VERDGİ DAİRESİ BAŞKANINDAN MİTSO’YA YAPILANDIRMA TEŞEKKÜRÜ
21.06.2017 15:56
0
A+
A-

*MİTSO’yu ziyaret eden Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, bazı vergi alacaklarının ve cezaların yapılandırılmasına ilişkin hatırlatmalarda bulundular.

*Muğla Vergi Mahkemesi Başkanı Hüseyin Bayar, yapılandırma için son başvuru tarihinin 30 Haziran olduğunu belirterek ilgili oda üyelerinin bu fırsatı kaçırmamalarını istedi.

Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında oda üyelerine yapmış olduğu duyurular ve hatırlatmalar nedeniyle teşekkür etti. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, yapılandırmada son tarihin 30 Haziran olduğunu anımsatarak yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin son günü beklemeden başvuruda bulunması gerektiğini bildirdiler.

Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, MİTSO’yu ziyaret ettiler. Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması’na Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların taksitlerinin ödeme sürelerinin oda üyelerine duyurulması için MİTSO’nun üyelerine sık sık hatırlatmalarda bulunduğunu belirten Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, oda yöneticilerine teşekkür ederek bir teşekkür belgesi verdi.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun ile Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezaları borçlarının da yeniden yapılandırılma kapsamında olduğunu anlatan Hüseyin Bayar, yapılandırma ile bu borçların önemli ölçüde azalmakta olduğunu ve peşin ödeme durumunda ise daha büyük avantajlara sahip olduğunu anlattı. Bayar, yapılandırma ile ilgili süre uzatımı olmayacağını da belirterek ilgili yapılandırma ile ilgili başvuruların en geç 30 Haziran 2017 tarihine kadar yapılması gerektiğini bildirdi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan’ın yaptıkları ziyaret nedeniyle duydukları memnuniyeti ifade ederek “Yapılandırma, bazı vergi borçları veya cezaları olan üyelerimize büyük avantajlar sağlıyor. Bu nedenle biz de üyelerimize sık sık hatırlatmalarda bulunuyoruz. Dileriz, ilgili tüm üyelerimiz bu fırsattan yararlanarak bazı vergi borçlarını veya cezalarını yapılandırmadan yararlanarak ödeyebilsinler ve cezalardan kurtulsunlar” dedi.

6736 Sayılı Kanunun Tebliğleri. BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN6736 SAYILI KANUN GENEL TEBLİĞİ

BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İLE BAZI KANUNLARDA VE BİR KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN

Kanun No. 7020 Kabul Tarihi: 18/5/2017

BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR
7020 SAYILI KANUN GENEL TEBLİĞİ
(SERİ NO: 1)
I- AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK VE TANIMLAR
18/5/2017 tarihli ve 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun) 27/5/2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış ve yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir.