DOLAR
32,3567
EURO
34,4385
ALTIN
2.491,43
BIST
9.814,19


THY’DE “BODRUM DEĞİL, MİLAS BODRUM”

THY’DE “BODRUM DEĞİL, MİLAS BODRUM”
10.02.2017 12:13
0
A+
A-

*TOBB tarafından Ankara’da düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası’na katılmak üzere Ankara’ya giden Kaymakam Eren Arslan, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, gidiş ve gelişte THY uçağında Milas Bodrum Havalimanı’ndan sadece “Bodrum” olarak söz edilmesine tepki gösterdiler.

            Milas Kaymakamı Eren Arslan, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, TOBB’nin Ankara’da düzenlediği Türkiye Ekonomi Şurası’na gidiş ve gelişlerinde THY uçaklarında sürekli olarak “Bodrum Havalimanı” diye anons edilmesine tepki gösterdiler. Tepki üzerine THY, uçak içi anonslarını “Milas Bodrum Havalimanı” diye düzeltti.

            TOBB’nin Ankara’da düzenlediği, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bazı bakanların da katıldığı Türkiye Ekonomi Şurası’na Milas’tan davetli olarak Milas OSB Başkanı Kaymakam Eren Arslan, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer gittiler. Milas heyetinin Ankara’ya gidişi ve dönüşü sırasında THY uçağında Milas Bodrum Havalimanından sürekli olarak “Bodrum Havalimanı” ve “Bodrum’dan Ankara’ya uçuyoruz…” ya da “Şimdi Bodrum’a iniyoruz” gibi anonslar yapıldı. Bunun üzerine başta Kaymakam Eren Arslan olmak üzere MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer THY pilotlarının ve hosteslerinin anonslarına tepki göstererek havalimanının resmi adının “Milas Bodrum Havalimanı” olduğunu ve havalimanının Milas ilçesi sınırları içinde yer alması nedeniyle gidilen veya gelinen yerin Milas olduğunu hatırlattılar. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, hosteslere “Havalimanı Milas ilçesi sınırları içindedir ve resmi adı da Milas Bodrum Havalimanı’dır. Biz MİTSO olarak bu konuda THY Genel Müdürlüğüne iki yıl önce yazılı başvuruda bulunmuştuk. Başvurumuz üzerine THP Genel Müdürlüğü, havalimanının resmi adının tam olarak okunması için tüm pilotlara ve hosteslere yönelik bir talimat yayınlamıştı. Lütfen siz de bu talimata uyunuz ve havalimanının resmi adını Milas Bodrum olarak tam olarak okuyunuz. Kalktığımız ve vardığımız yerin adının da Milas olduğunu lütfen anons ediniz” diye uyarıda bulundu.

            Milas Kaymakamı Eren Arslan ve MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in hatırlatması üzerine uçak içindeki anonslar yinelendi ve havalimanının adı Milas Bodrum olarak düzeltilerek yeniden okundu.  

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, oda yönetimi olarak havalimanının adının resmiyette olduğu gibi tam olarak okunmasını ve Milas ilçesi sınırları içindeki havalimanına inişlerde ve kalkışlarda Milas adının kullanılması konusunda son derece duyarlı olduklarını ve titiz davrandıklarını belirterek “Biz oda yönetimi olarak zaten bu konuda iki yıl önce THY Genel Müdürlüğüne yazılı başvuruda bulunarak havalimanını adının resmiyette olduğu gibi Milas Bodrum şeklinde anons edilmesini talep etmiştik. Genel Müdürlük de bu konuda bir talimat yayınlayarak pilotların ve hosteslerin gidilen veya gelinen yer olarak Milas, havalimanının adının ise Milas Bodrum olarak anons edilmesi talimatını vermişti. Biz bu konuda son derece hassasız ve titiziz. Tüm THY ve diğer uçaklarda havalimanının resmi adının tam olarak anons edilmesini istiyoruz. Havalimanının adı Bodrum değil, Milas Bodrum’dur. Gidilen veya varılan yer Bodrum değil, Milas’tır” diye konuştu.