DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20


ODAMIZ ÜYESİ EMİNEM’İN DÜNYA YARIŞMASINDAKİ BAŞARILARI…

ODAMIZ ÜYESİ EMİNEM’İN DÜNYA YARIŞMASINDAKİ BAŞARILARI…
25.04.2023 17:00
0
A+
A-

ABD’den Milas’a gelerek zeytin ve zeytinyağı üretimi amacıyla “Eminem’s Olive Oils” adıyla bir firma kuran Emine Çatalbaş Colin ve eşi Mark Colin,  Köşk mahallesinde zeytinyağı sıkım ve pazarlama tesisleri kurdular.

Eminem’in Türkiye’den Zeytinyağı, dünyanın en büyük zeytinyağı kalite yarışması olan 2023 NYIOOC Dünya Zeytinyağı Yarışması’nda iki ödül kazandı.

Türkiye’nin güneybatısındaki Milas merkezli üretici, Milas Ticaret ve Sanayi Odası üyesi, Oro di Milas ve Eminem’in Zeytinyağı markaları altında şişelenen bir çift orta yoğunluklu Memecik monovarietal için iki Altın Ödül kazandı.

Sahibi Emine Colin, “Şirketi kurarken hedefimiz ödüllü zeytinyağı üretmekti” dedi. “Bu yılki NYIOOC’daki Altın Ödüllerimiz, tüm çabalarımızı doğruladı ve petrolümüzün Amerika Birleşik Devletleri pazarına yeni ulaştığı için heyecanlıyız.”

2022/23 hasat yılında şirket 12 ton sızma zeytinyağı üretti . Hasat, Türkiye’nin çoğu yerinde olduğu gibi iyi giderken, Colin yeni değirmenlerine uyum sağlamak için önemli bir öğrenme eğrisi olduğunu söyledi.

“Bu, yeni bir Mori-Tem değirmeni ile yeni tesisimizde ilk yılımızdı” dedi. “Katılan herkes için yoğun bir öğrenme süreciydi ve yaptığımız mükemmel yağdan gurur duyuyoruz.”

Her bahar New York’ta düzenlenen NYIOOC Dünya Zeytinyağı Yarışması, dünyanın en prestijli zeytinyağı yarışmasıdır. Yıllık ödül kazananlar listesi, yılın en iyi sızma zeytinyağı için yetkili rehber olarak kabul edilir.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinyağının kalitesini yükselttiği ve tanıtımını yaptığı için kendilerine teşekkür etti.