DOLAR
33,0552
EURO
36,1033
ALTIN
2.565,05
BIST
11.064,85


MİTSONUN AĞUSTOS BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

MİTSONUN AĞUSTOS BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ
06.08.2013 17:49
0
A+
A-

MİTSO’NUN AĞUSTOS BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Ağustos ayı bütçesi oda meclisi tarafından 1’e karşı 18 oyla kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna mecliste yaptığı gündem dışı konuşmada akreditasyon sürecinde yapılan son denetimde odanın hizmet kalitesinin övgü aldığını belirterek bu sürece uygun olarak oda personelinin maaşlarının da performansa uygun olarak arttırılması ilkenin benimsendiğini bildirdi.

MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer tarafından açılan oturumda oda genel sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okunan Ağustos ayı bütçesinin gelir ve gider
541 bin 546 TL olarak denk şekilde düzenlendiği görüldü. Yapılan oylama sonucunda üye Veli Ulaş’ın karşı oyuna karşın diğer üyelerin oy çokluğu ile Ağustos ayı bütçesi kabul edildi.

Meclis Başkanı Reşit Özer tarafından gündem dışı söz almak isteyenlere söz verildi. Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna söz alarak yaptığı konuşmada son bir aylık dönemdeki oda çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Enver Tuna akreditasyon sürecindeki MİTSO’nun Eylül ayının başında TOBB Akreditasyon Kurulu Genel Sekreteri Volkan Tufan ile Türk Standartları Enstitüsü İzmir personel ve Sistem Belgelendirme Müdürlüğü Baş Tetkikçisi Tuba Atak tarafından denetlendiğini anlattı. Denetim sonucunda MİTSO’nun hizmet kalitesinde bir önceki denetime oranla büyük bir gelişme olduğunun vurgulandığını ve odanın hizmet kalitesinin AB ölçeğinde başarılı bulunduğunu anlatan Enver Tuna yönetim olarak hizmet kalitesini daha da iyileştirmek için çalışmaların süreceğini bildirdi.

Akreditasyon sürecinde MİTSO’nun danışmanı Prof. Fuat Önder tarafından oda çalışanlarının iş verimini arttırmak için performansa dayalı maaş uygulaması önerildiğini, yönetim olarak bu öneriyi benimsediklerini belirten Enver Tuna bu doğrultuda oda personelinin maaşlarında da yeni bir düzenleme yapıldığını söyledi.

12 – 13 Eylül tarihlerinde TOBB tarafından İstanbul’da “Uluslararası İş Forumu” düzenlendiğini ve bu toplantıya MİTSO adına kendisinin katıldığını anlatan Enver Tuna “Bu toplantıya Venezüella’dan Mısır’a kadar pek çok ülkeden çok sayıda temsilci katıldı. Toplantıda uluslararası ticaretin geliştirilmesi için görüşmeler yapıldı” dedi.
Daha sonra söz alan Meclis Başkan Yardımcısı Hakkı Birgi sigara yasağıyla ilgili büyük boy afişlerin yerine küçük işyerleri için a-4 boyutunda afişlerin kullanımına izin verildiğini buna uygun bir şekilde oda tarafından küçük boy afişler hazırlatılmasını istedi.

Meclis toplantısında başka söz almak isteyen olmayınca oturum Meclis Başkanı Reşit Özer tarafından kapatıldı.