DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


POSTA MİTSO’DA… “MİTSO’NUN FAALİYETLERİ DİKKAT ÇEKİYOR”

POSTA MİTSO’DA… “MİTSO’NUN FAALİYETLERİ DİKKAT ÇEKİYOR”
20.10.2020 17:04
0
A+
A-

Posta Gazetesi, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile görüştü. Posta gazetesi temsilcileri MİTSO’nun faaliyetleriyle Ege’nin adından en çok söz ettiren odalarından birisi olduğunu ifade ettiler.

            Posta Gazetesinin Ege Bölge Temsilcisi Banu Şen, Ege Bölge Reklam Müdürü Gülsüm Öncel ve gazetenin Ege İlleri Sorumlusu Bülent Küçük, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘i ziyaret ederek MİTSO’nun Ege Odaları arasında adından en çok söz ettiren ve faaliyetleriyle en çok dikkat çeken, en aktif odalardan birisi olduğunu belirterek Odanın bundan sonraki hedeflerini sordular.

            Posta Gazetesinin temsilcilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden ve sorularını yanıtlayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Odanın faaliyetlerine gazetelerinde yer verdikleri için Posta Gazetesine teşekkür etti.

            MİTSO‘nun şimdiki en önemli hedefinin coğrafi işaret almış Milas ürünlerine AB’den de coğrafi işaret almak olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Milas zeytinyağımıza coğrafi işaret talebimiz AB tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra askıya çıkarıldı. Askı sürecinin sona ermesini bekliyoruz. Milas zeytinyağına coğrafi işaretimiz AB tarafından onaylanırsa bu bizim için büyük bir gurur kaynağı olacak. Çünkü Milas zeytinyağı AB’den coğrafi işaret almış ilk ve tek Türk zeytinyağı olacak. AB’den coğrafi işaret almış Gaziantep baklavası, Aydın inciri ve Malatya kayısısından sonra Türkiye’nin dördüncü ürünü olacak… Böylece Milas zeytinyağının dünyada ve AB ülkelerinde bilinirliği çok artacak. Pazardaki yeri güçlenecek” diye konuştu. Reşit Özer, Milas yağlı zeytini için de AB’ye başvuruda bulunduklarını ve incelemelerin sürdüğünü anlatarak “Bundan sonra hedefimiz Milas zeytinyağının, AB ülkelerine markalı ve coğrafi işaretli ürün olarak ihracatını sağlamak” diye konuştu.