DOLAR
33,0585
EURO
36,0277
ALTIN
2.552,92
BIST
11.137,11


Şimdi Milasta İşbirliği Zamanı

Şimdi Milasta İşbirliği Zamanı
06.08.2013 17:30
0
A+
A-

Milas’ta artık yeni bir iş birliği döneminin başladığını vurgulayan iki oda başkanı diğer odalarla da yakın bir işbirliği içinde olacaklarını vurguladılar.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, bir süre önce Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Tayip Kömür’ü makamında ziyaret ederek kutladı. Ziyaret sırasında iki oda yöneticileri de Milas’taki odaların işbirliği yapmalarının önemine değinerek “Milas’ta artık dedikodu dönemi bitmiştir. El ele vererek bir şeyler yapmamız gerekiyor” dediler.

MİTSO’nun Bakkallar ve Bayiler Odası’na yaptığı ziyarete Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer ATICI, Yönetim Kurulu Saymanı Cuma BOZKURT, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan CUNBUL ve Kemal ÇİMEN katıldılar. Ziyaret sırasında Milas’ın çeşitli sorunlarıyla ekonomik kriz ortamında üyelerinin ekonomik sorunları konusunda bir süre sohbet eden oda yöneticileri Milas’ın sorunlarının odaların el birliği içinde çalışması durumunda aşılabileceğini vurguladılar.

MİTSO’nun Milas Kaymakamlığı ve Milas Belediyesi ile kurucu Müteşebbis Heyet üyesi olduğu Organize Sanayi Bölgesi hakkında açıklamalarda bulunan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA “OSB’de 75 fabrika kurulacak. Fabrika arsalarının daha şimdiden 33 taliplisi var. Mart ayı içinde OSB’nin altyapı projelerinin hazırlanması işinin ihalesi var. İhale yapılır yapılmaz projelendirme çalışması başlayacak. Bu da kısa süre içinde tamamlanacak ve eminim bir yıl içinde orada iş makineleri çalışmaya başlar” dedi. Milas OSB ile ilgili çalışmaların ilk kez, kendisinin ilk oda başkanlığı dönemi olan 1996 yılında başlatıldığını anlatan Enver Tuna, “Biz o zaman altyapı projelerinin hazırlanması işinin ihalesini yapmıştık. Ne yazık ki, bizden sonra göreve gelen arkadaşlar bu işin üstüne gitmemiş. Her şey orada kalmış. 13 yıl sonra OSB’yi canlandırmak, harekete geçirmek yine bize nasip oldu” dedi. Enver TUNA OSB’ye yapılacak fabrikaların Bodrum – İzmir karayolu kenarında sergi mağazalarının, “Showroom” larının da olacağını ve o bölgenin büyük bir çekim merkezine dönüşeceğini anlatarak OSB alanının yanı sıra çevresinin de bir an önce planlanması gerekiyor. Bu işte bize, tüm odalara büyük görev düşüyor” dedi.

Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tayip KÖMÜR’de “Milas’ta artık dedikodu zamanı bitmiştir. El ele vererek bir şeyler yapmamız gerekiyor. Biz birbirimize saygı göstermek zorundayız. Yerel yönetimler, belediye ile iç içe olmak zorundayız. Tüm odalarla birlikte çalışmamız gerekiyor. Bu konuda öncülük de size düşüyor. Hem oda olarak bizlerden büyüksünüz, hem yaş olarak bizlerden daha büyük hem de daha tecrübelisiniz. Şimdi Milas’ta iyi bir hava yakalandı. Bunun kıymetini bilelim. Bundan sonra odalar olarak aramızdaki ilişkileri daha da geliştirelim” dedi.

Tayip KÖMÜR’ün sözleri üzerine MİTSO Yönetimi olarak her zaman Milas’taki kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla, meslek odalarıyla işbirliği ve dayanışma içinde olmayı arzuladıklarını belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA “Odalar olarak artık kısır çekişmeler bırakılmalı, hep birlikte, dört elle Milas’ın sorunlarına sahip çıkılmalı diyoruz. Bunun için de elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız. Milas’ta bu dönemde Kaymakamlık olarak, Belediye olarak, odalar olarak, sivil toplum kuruluşları olarak iyi bir hava yakalandı. Bunun kıymetini bilelim ve iyi değerlendirelim. Artık kimsenin birbirine küsme, darılma, gücenme lüksü yok. Hep birlikte Milas için bir şeyler yapalım” dedi.