DOLAR
33,0475
EURO
36,0217
ALTIN
2.556,21
BIST
11.156,20


Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Düzenlendi

Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Düzenlendi
06.08.2013 17:34
0
A+
A-

* Zeytindostu Derneği tarafından “4. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması” düzenlendi. Yarışmaya son katılma başvuru tarihi 30 Ocak 2011.

* MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, yöremiz zeytinyağcılarına yarışmaya katılma çağrısı yaptı. Tuna “Yarışmaya katılalım ve Milas’ın adını duyuralım ve zeytinyağlarının kalitesini kanıtlayalım” dedi.

Zeytindostu Derneği tarafından “4. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması” düzenlendi. Yarışmaya katılmak isteyenlerin 30 Ocak 2011 tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Milaslı zeytinyağı üreticilerine yarışmaya katılma çağrısında bulundu.

Zeytindostu Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ulusal zeytinyağı kalite yarışmasının bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Dernek Başkanlığından verilen bilgiye göre “Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması bu yıl Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerinden Mücahit Kıvrak’ın yönetiminde gerçekleştirilecek. Zeytinyağı kalite yarışmasına katılmak isteyenlerin 30 Ocak 2011 tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Başvurular, Zeytindostu Derneği’nin 1373 Sokak, No : 25, Cumhuriyet İş Merkezi, Kat : 3, Alsancak / İzmir adresine yapılabilecek. Ayrıca Derneğin o 232 422 01 02 numaralı telefonundan veya www.zeytindostu.org veya zeytindostu@zeytindostu.org adresiyle iletişim kurularak yarışma hakkında ayrıntılı bilgi alınabilecek.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, yarışmanın Milas zeytinyağlarının tanıtımı açısından bir fırsat olduğunu belirterek “Milaslı sızma zeytinyağı üreticileri olarak bu yarışmaya katılarak Milas’ın adını duyuralım ve Milas zeytinyağının kalitesini kanıtlayalım” dedi. Milaslı sızma zeytinyağı üreticilerinin yarışmaya katılması durumunda başarılı olacaklarına inandığını belirten Enver Tuna “Milaslı sızma zeytinyağı üreticilerinden Sayın Ali Osman Menteşe’nin Milas zeytinyağı ile uluslararası düzeyde kazanmış olduğu ödüller, Milas zeytinyağının kalitesinin bir belgesidir. Diğer üreticilerimizin de bu tür yarışmalar katılmaları halinde başarılı olacaklarına inanıyorum. Zeytindostu Derneği’nin düzenlemiş olduğu yarışmanın, Milas zeytinyağlarının tanıtımı için önemli bir fırsat olduğuna inanıyorum” diye konuştu.