DOLAR
33,0522
EURO
36,0090
ALTIN
2.556,89
BIST
11.156,20


TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NDAN MİTSO’YA TEŞEKKÜR MESAJI

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NDAN MİTSO’YA TEŞEKKÜR MESAJI
28.10.2015 12:10
0
A+
A-

*AB üyesi ülkelerin ticaret ve sanayi odaları tarafından oluşturulan Eurochambres’ın daimi başkan yardımcılığına oybirliği ile seçilen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir kutlama mesajı gönderen MİTSO’ya Hisarcıklıoğlu’ndan teşekkür mesajı geldi.
*Hisarcıklıoğlu mesajında “Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Daimi Başkan Yardımcılığına oybirliği ile seçilmiş olmam nedeniyle, ülkem adına duyduğum gururu ve memnuniyeti paylaşmak suretiyle gösterdiğiniz yakın ilgi, destek ve nezaketiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan MİTSO’ya teşekkür mesajı geldi. Hisarcıklıoğlu mesajında, kendisinin Avrupa Birliği ticaret ve sanayi odaları tarafından oluşturulan Eurochambres’ın daimi başkan yardımcılığına oybirliği ile seçilmiş olması nedeniyle kendisini kutlayan MİTSO’ya teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu mesajında daimi başkan yardımcılığına seçilmiş olmasının TOBB olarak Avrupa iş dünyası nezdinde yürütülmekte olan lobi ve ikna çalışmalarına önemli katkı sağlayacağını vurguladı.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Eurochambres’ın daimi başkan yardımcılığına seçilmesinin ardından MİTSO yönetim kurulu kendisine bir kutlama mesajı göndermişti. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in imzasıyla gönderilen mesajda şu ifadeler yer almıştı:

“Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU
TOBB Başkanı
ANKARA,

EUROCHAMBRES’da daimi başkan yardımcılığına seçilmenizi büyük bir mutluluk, kıvanç ve gururla öğrenmiş bulunuyoruz.

Yıllardır Türkiye’mizin yüzüne kapalı tutulan AB kapısını aşarak böyle bir kuruluşun en saygın makamına seçilmiş olmanız, AB yolunda ülkemizin “makus talihi”nin, TOBB ve yüksek şahsınız makamında aşıldığının tarihi bir göstergesi olmuştur.

Bu onurlu göreve seçilir seçilmez tarihten gelen ortak bağlarımız ve ortak kültür değerlerimiz olan dost ve kardeş ülke Kosova’nın Ticaret ve Sanayi Odası’nın da EUROCHAMBRES’a üyesi olmasını sağlamakla, bu saygın makamda daha nice güzel başarılar kazanacağınızın da örneğini sunarak bizleri ayrıca gururlandırdığınızı ifade etmek isteriz.

Hem ülkemiz, hem TOBB açısından çok büyük önem taşıyan görevinize seçilmiş olmanız nedeniyle sizi ve TOBB camiasını kutlar, başarılarınızın devamını dileriz.

Reşit ÖZER Mustafa YÜKSEL

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Milas Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı Meclis Başkanı”

MİTSO’nun mesajına karşılık TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun gönderdiği mesajda, kendisinin daimi başkan vekilliğine seçilmiş olmasının TOBB olarak Avrupa iş dünyası nezdinde yürütülmekte olan lobi ve ikna çalışmalarına önemli bir katkı sağlayacağı vurgulandı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Mustafa Yüksel, Sayın Reşit Özer;

17 Ekim 2015 tarihinde, Avrupa ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Daimi Başkan Yardımcılığı’na oybirliği ile seçilmiş olmam nedeniyle, ülkem adanı duyduğum gururu ve memnuniyeti paylaşmak suretiyle gösterdiğiniz yakın ilgi, destek ve nezaketiniz için teşekkür ediyorum.

Türk iş dünyası ve TOBB olarak, ülkemizi temsil noktasında elimizden geldiğince çaba sarf ediyoruz ama en önemlisi bulunduğumuz pozisyon itibariyle, is dünyasının menfaatlerini Avrupalı siyasi liderlere aktararak, Avrupa’nın bir an önce krizden çı4kıp yeni umutlara doğru yönelmesine katkı sağlıyoruz.

Bu manada, Eurochambres Daimi Başkan Yardımcılığı’na seçilmiş olmamın, TOBB olarak Avrupa iş dünyası nezdinde yürütmekte olduğumuz lobi ve ikna çalışmalarına önemli bir katkı sağlayacağına ve Türk iş dünyasının dışa açılmasında önemli bir adım teşkil edeceğine, ayrıca bu sonucun Türkiye – AB entegrasyonunda iş dünyasının öncelikli rolünün devam edeceğine olan inancım tamdır.

Saygılarımla,

M. Rifat Hisarcıklıoğlu.”

IMG-20151009-WA0002