DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


TOBB Muğla Odaları 15. Toplantısı 8- 9 Mayısta Milasta

TOBB Muğla Odaları 15. Toplantısı 8- 9 Mayısta Milasta
06.08.2013 17:31
0
A+
A-

TOBB üyesi Muğla odalarının geleneksel toplantısı bu hafta sonunda MİTSO’nun ev sahipliğinde Milas’ta yapılacak. 8 – 9 Mayıs’ta, Muğla’daki Ticaret, Ticaret ve Sanayi, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odalarının katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıda ilimizin çeşitli sorunları oda yöneticileri tarafından dile getirilecek ve bu sorunlara çözüm yolları aranacak. Oda yöneticilerinin eşleri ise Cumartesi günü Milas ve Beçin’deki tarihi yerleri gezecekler.

Muğla’daki TOBB üyesi Ticaret, Ticaret ve Sanayi, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret odaların katılımıyla ilimizin ve oda üyelerinin çeşitli sorunlarının tartışılıp çözüm yollarının arandığı toplantılar geleneği sürüyor. Bu kez 15.’si MiTSO’nun ev sahipliğinde 8 – 9 Mayıs’ta ilçemizde yapılacak toplantı, saat 12.00’de MiTSO’nun lokalinde düzenlenecek öğle yemeğiyle başlayacak. Milas’ın geleneksel düğün yemeklerinin ikram edileceği öğle yemeğinin ardından MiTSO salonunda başlayacak toplantının açılış konuşmasını MiTSO Meclis Başkanı Reşit Özer yapacak. Daha sonra MiTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna ve diğer konuk oda başkanları ve yöneticileri yörelerinin, ilimizin ve üyelerinin çeşitli sorunları hakkında görüşlerini açıklayan konuşmalar yapacaklar. Toplantıda dile getirilen sorunların çözüm yollarının da tartışılmasıyla sona erecek toplantıda 16. toplantının nerede ve ne zaman yapılacağı da kararlaştırılacak.

Öte yandan toplantı için Milas’a gelecek olan konuk odaların eşleri de MiTSO yöneticilerinin eşlerinin öncülüğünde Milas’ın tarihi sokaklarını, anıtsal yapılarını ve Milas Müzesi’ni ziyaret edecekler. Gezi sırasında konuk oda yöneticilerinin eşleri Hacı Ali Ağa Konağı’nı ve aynı yerdeki Turhan Selçuk karikatürlü evini de ziyaret edecekler. Konuk bayanlara bu sırada Milas Belediyesi tarafından çay ve Milas’ın geleneksel lezzetlerinden olan ev yapımı tarçın, somata ve börek ikram edilecek. Konuk bayanlar daha sonra Gümüşkesen Anıtmezarı ile Beçin Kalesi ve Ahmet Gazi Türbesi’ni de ziyaret edecekler.

Cumartesi gecesi MiTSO tarafından konuk oda yöneticilerinin onuruna Milashan Otel’de bir şölen düzenlenecek. Konuk oda yöneticileri Pazar günü Milashan Otel’de birlikte yapılacak kahvaltının ardından öğle saatlerinde Milas’tan ayrılacaklar.