DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19


*TOBB’nin Ankara’da yapılan 74’üncü Genel Kurulunda MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de TOBB’nin Dış İlişkiler Komisyonu üyeliğine seçildi.

*TOBB’nin Ankara’da yapılan 74’üncü Genel Kurulunda MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de TOBB’nin Dış İlişkiler Komisyonu üyeliğine seçildi.
16.05.2018 15:29
0
A+
A-

TOBB BAŞKANLIĞINA 5’İNCİ KEZ M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU SEÇİLDİ.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74. Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, beşinci kez, dört yıl süreyle TOBB Başkanlığına  seçildi. TOBB Genel Kurulu’nda, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Dış İlişkiler Komisyonu‘na seçilirken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, gönderdiği mesajla Özer’i kutladı.

TOBB’nin 74. Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurul için MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO’nun TOBB Genel Kurul Delegeleri Özer Topuz ve Kadir Karagülle ile Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu da Ankara’ya gittiler.

TOBB’nin 74. Genel Kurulu için Ankara’da toplanan Oda ve Borsa Başkanlarıyla Genel Kurul Delegeleri, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundular. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Büyük Atatürk,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yöneticileri ve delegeleri olarak, 74’inci Genel Kurulumuz öncesinde huzurunuzdayız.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına adım adım yaklaşırken, Türk iş dünyası üzerine düşen görevlerin, ödevlerin bilincinde, var gücü ile çalışmaktadır.

İstihdam, yatırım ve büyüme noktasında elde ettiğimiz başarılar bizleri, uygarlık yarışındaki hedeflere ulaşmamız bakımından daha da cesaretlendirmektedir.

Silah arkadaşlarınızla ve yüce milletimizle topyekûn yürüttüğünüz Kurtuluş Mücadelesi ve ardından sizin önderliğinizde kurulan Cumhuriyetimiz bizler için en anlamlı ve en değerli mirastır.

Bu mirası, büyük bir onurla korumaya çalışan bizler de hiç şüpheniz olmasın ki bizden sonraki nesillere, aynı gurur ve özenle devredeceğiz.

Emanetiniz bizim namusumuz, en büyük hazinemizdir. İlelebet payidar kalacaktır.

Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği olanları, canlarını feda edenleri rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bize gösterdiğiniz hedefleri, daima istikamet edineceğimizi bir kez daha huzurunuzda deklare ediyoruz. Ruhunuz şad olsun”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada  Türkiye’nin sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacağını belirterek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin emaneti olan bu ülke, hepimizin omuzlarında yükselecek ve yeniden lider ülke haline gelecek” dedi.