DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


TSF VE MİTSO İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENDİ… MİLAS 19 MAYIS SATRANÇ TURNUVASINDA 118 SATRANÇÇI YARIŞTI

TSF VE MİTSO İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENDİ… MİLAS 19 MAYIS SATRANÇ TURNUVASINDA 118 SATRANÇÇI YARIŞTI
20.05.2019 15:55
0
A+
A-

*Türkiye Satranç Federasyonu ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğinde Milas 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası yapıldı.

*MİTSO lokalinde iki gün süren turnuvaya, TSF’den onaylı 118 satranççı katıldı.

*TSF Milas İlçe Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar’ın yönetiminde yapılan yarışmalarda ilk üçe giren satranççılar birer kupa, 4’üncülükle 10’unculuk arasında yer alan satranççılar ise birer madalya ile ödüllendilirdiler.

            Türkiye Satranç Federasyonu Milas İlçe Temsilciliği ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğinde düzenlenen “Milas 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası” yapıldı. Turnuvaya Türkiye Satranç Federasyonu Lisansına sahip 2018/19 yılı vizesi yapılmış, 2012 yılı ve öncesinde doğan ve 22199 ve altında elo puanına sahip toplam 118 satranç sporcusu katıldı. Dört kategori halinde yapılan yarışmada A kategorisinde Nuri Kaya, B kategorisinde Yiğit Aydı, C kategorisinde Erol Emre Selçuk ve D kategorisinde Enes Yalçınkaya birinci oldular.

            Yarışma; 1400 – 2199 arası ELO/UKD puanına sahip sporcuların yarıştığı A kategorisi, 1201 ve 1399 arası ELO/UKD puanına sahip sporcuların yer aldığı B kategorisi, 1200 ve altı maksimum ratinge sahip sporcular ve bir kuvvet derecesi  olmayan sporcuların yarıştığı B kategorisi ve 2012 doğumlu sporcuların yer aldığı satranççılardan oluşan D grubu olmak üzere dört grup halinde yapıldı

            Türkiye Satranç Federasyonu Milas İlçe Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar‘ın başkanlığında yapılan Milas 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası’nda Altunbozar’ın yanı sıra  Ali Ülgün, İsmail Hakkı Sütçü, Cumhur Önal, Erkan Derinyol ve Selçuk Dağ hakem olarak görev aldılar.

            6 satranç sporcusunun yarıştığı A kategorisinde yapılan yarışmada Nuri Kaya birinci., Süleyman Yıldırım ikinci, Alim Korkmaz üçüncü., Ali Demirbaş dördüncü oldular. 

            13 satranç sporcusunun yarıştığı B kategorisinde Yiğit Aydın birinci, Çınar Altunay ikinci, Bora Özgen üçüncü olurken Gazel  Bozoğlu ise dördüncü sırada yer aldı.

            74 satranç sporcusunun yarıştığı C kategorisinde yarışmanın birincisi Erol Emre Selçuk olurken Fikri Kadiroğlu ikinci, Ege Özcan üçüncü ve Yusuf Boncuk dördüncü olmayı başardılar.

            25 satranç sporcusunun yarıştığı D kategorisinde Enes Yalçınkaya birinciliği kazanırken, Halil Akın ikinci, Emir Kayra Sezer üçüncü ve Atahan Halis Aydın ise dördüncü sırada yer aldılar.

            Yarışmalarda ilk üçe giren satranççılar birer kupa, dördüncülük ile onunculuk arasında sıralanan satranççılar ise birer madalya ile ödüllendirildiler.